DZIAŁO SIĘ

Dodane: 33 dni temu
Zbigniew Rytel proponuje: więcej pieniędzy dla oddziałów

Trwają przygotowania do Zjazdu SDP, który ma znowelizować Statut naszej organizacji. Prezes Oddziału Warszawskiego SDP red. Zbigniew Rytel złożył do Komisji Zjazdowej wniosek o zmianę sposobu finansowania działalności Stowarzyszenia, przede wszystkim jego oddziałów.

więcej

Odsłon: 54 | Komentarzy: 0
Dodane: 34 dni temu
Boimy się odpowiedzialności

Odrzucenie przez delegatów na czerwcowy Nadzwyczajny Zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wniosku red. Zbigniewa Rytela, żeby Zarząd Główny przekazywał 30 proc. przychodów Stowarzyszenia oddziałom, świadczy o tym, że albo nie został zrozumiany albo dziennikarze uciekają od podejmowania decyzji w sprawach dla siebie fundamentalnych.

więcej

Odsłon: 50 | Komentarzy: 0
Dodane: 35 dni temu
Zjazd trzeba kontynuować!

Nadzwyczajny Zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który odbywał się 23-24 czerwca w Kazimierzu Dolnym, obnażył wszystkie niedostatki naszej organizacji. Począwszy od kulejącej demokracji, poprzez chaos prawny i organizacyjny, aż do całkowitego kryzysu zaufania na linii centrala – oddziały.

więcej

Odsłon: 61 | Komentarzy: 0
Dodane: 35 dni temu
Regaty dziennikarzy na Solinie
Dodane: 54 dni temu
Posiedzenie Zarządu OW SDPMy


 
 
 
Jest nas półtora tysiąca. Dziennikarze warszawscy i mazowieccy - mamy różne życiorysy, poglądy, pasje, ale kwestia misji twórczego dziennikarstwa jest bliska nam wszystkim.
Stowarzyszenie pozostaje najważniejszą organizacją twórczą naszego środowiska. Warto ją pielęgnować, wzmacniać i wraz z nią prostować i doskonalić rzeczywistość profesjonalnego dziennikarstwa, wyrwać środowisko z marazmu, wzmacniać nasz wspólny głos w ważnych dla dziennikarzy i społeczeństwa demokratycznego sprawach.
Wierzymy, że wolna wymiana informacji i opinii, służba prawdzie i ludziom potrafią zmieniać rzeczywistość. Jako Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, mamy własną osobowość prawną i władze. Organizujemy się w ważnych dla całego środowiska dziennikarskiego i dla społeczeństwa obywatelskiego sprawach w zespoły, kluby, koła. Debatujemy, wypracowujemy stanowiska i opinie, przekonujemy i pomagamy, promujemy dobre wzorce, piętnujemy zagrożenia dla twórczego dziennikarstwa i dla otwartego społeczeństwa. Obrazem, dźwiękiem i słowem służymy ludziom. I mamy z tego mnóstwo zawodowej frajdy. Po tym nas poznasz.


Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers