Zachęcamy do opłacania składek
Weszliśmy w Nowy Rok. Wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie mają aktualnych legitymacji zachęcamy do opłacenia składki. Zapraszamy do biura w poniedziałki, środy i piątki od 12.00 do 16.00 oraz we wtorki i czwartki od 14.00 do 18.00. Opłaty można również przesłać przelewem na rachunek OW SDP.
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
Trwa konkurs dla dziennikarzy zajmujących się turystyką
Szanowni Państwo,
Żegnamy Redaktor Irenę Dryll
Wybory w OW SDP przesunięte


Dzisiaj Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przeszła jedna z naszych propozycji:
Członkowie zarządów i osoby zajmujące kierownicze stanowiska w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji kierują się w swojej pracy oraz w ocenie dziennikarzy i innych twórców im podległych zasadami profesjonalizmu, uczciwości i rzetelności oraz wskazaniami zawartymi w art. 21 ust. 1a i 2 ustawy.
Teraz ustawą zajmie się Senat. Liczymy na uwzględnienie jeszcze jednego naszego postulatu wobec ustawy:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzyga konflikty między dziennikarzami i innymi twórcami a kierownikami jednostek organizacyjnych i członkami zarządów spółek mediów publicznych powstałe na tle politycznym. Zabrania się wywierania presji na dziennikarza w związku z tworzeniem programów publicznej radiofonii i telewizji w celu zmuszenia go do wyrażania w nich poglądów niezgodnych z jego własną wiedzą i zasadami etyki dziennikarskiej.
Uzasadnienie do naszych propozycji przeczytasz tu: http://www.sdpwarszawa.pl/aktualnosci-115,Nasza_formalna_poprawka_do_ustawy.html
List do parlamentarzystów tu: http://www.sdpwarszawa.pl/aktualnosci-114,Prosimy_znow_o_klauzule_sumienia.html
Dodaj swój komentarz
komentarze(1):
Dodaj komentarz:
Z całej siły trzymam kciuki za ciąg dalszy.