DZIAŁO SIĘ

Dodane: 31 dni temu
Pomoc koleżeńska w OW SDP

Pomoc koleżeńska w OW SDPKoleżanki i Koledzy, wszyscy boleśnie odczuwamy ograniczenia związane z epidemią. Wielu dziennikarzy dotkliwie odczuwa skutki izolacji. Nie wszyscy mogą skorzystać ze wsparcia rodziny lub sąsiadów. Dlatego pomyśleliśmy, że przynajmniej w niektórych sprawach możemy pomóc sobie nawzajem. Nie raz już członkowie Oddziału Warszawskiego udowadniali, że w trudnych sytuacjach potrafią się zmobilizować i zadbać jedni o drugich. Telefony: 572015859 i 572015860.

więcej

Odsłon: 7294 | Komentarzy: 0
Dodane: 38 dni temu
Zaproszenie do Teatru Telewizji

Zaproszenie do Teatru TelewizjiNiedawno minęła dziesiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęli członkowie polskiej delegacji lecący na uroczystości do Katynia z urzędującym Prezydentem RP na czele. Tegoroczne obchody rocznic były ograniczone ze względu na przepisy związane ze stanem epidemii. A jak współczesny dramaturg widzi społeczeństwo w obliczu tragedii będzie się można przekonać 27 kwietnia o 21.00 w TVP 1 podczas seansu Teatru Telewizji.

więcej

Odsłon: 7012 | Komentarzy: 0
Dodane: 40 dni temu
Warsztaty fotografii teatralnej on-line

Warsztaty fotografii teatralnej on-lineMożna się jeszcze zgłaszać na warsztaty mistrzowskie on-line organizowane w maju przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Bieliński - fotograf i juror V edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Bezpłatne warsztaty, w formie cotygodniowych zajęć online, potrwają 10 tygodni. Między zajęciami uczestnicy pracować będą bez konieczności wychodzenia z domów.

więcej

Odsłon: 8262 | Komentarzy: 0
Dodane: 55 dni temu
Życzenia od Prezesa OW SDP
Dodane: 83 dni temu
Biuro OW SDP w trybie zdalnymZaproszenie do Teatru Telewizji
Zaproszenie do Teatru TelewizjiDodano: 2020-04-26 - 38 dni temu
Niedawno minęła dziesiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęli członkowie polskiej delegacji lecący na uroczystości do Katynia z urzędującym Prezydentem RP na czele. Tegoroczne obchody rocznic były ograniczone ze względu na przepisy związane ze stanem epidemii. A jak współczesny dramaturg widzi społeczeństwo w obliczu tragedii będzie się można przekonać 27 kwietnia o 21.00 w TVP 1 podczas seansu Teatru Telewizji.


27 kwietnia w Teatrze Telewizji Polskiej odbędzie się prapremiera "Bezkrólewia" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Jerzego Machowskiego.

W materiałach przygotowanych z okazji premiery czytamy: "Bezkrólewie" to dramat współczesny, którego bohaterowie przynależą do dwóch różnych światów. Z jednej strony są to młody Kolo oraz jego starsi koledzy Gostek i Glans - którzy opuścili stolicę po śmierci króla, z drugiej zaś młoda Justyna, jej ojciec Józef i matka Zofia. Trzech wędrowców w drodze do granicy państwa zatrzymuje się u spokojnie żyjącej rodziny. Ich niespodziewane przybycie oraz wiadomość o bezkrólewiu wprowadza chaos i niepokój... W tym podzielonym świecie pojawia się też miłość, która przezwycięża wszelkie podziały.

Sam Wojciech Tomczyk przyznaje, że od wielu lat chciał zmierzyć się z utworem nawiązującego do tradycji teatru staropolskiego. Tradycji teatru opowiadającego w lekkiej, wręcz frywolnej formie o najważniejszych dla Polaków sprawach. Sztuki, w której możemy rozpoznać siebie, takimi jakimi jesteśmy. Usłyszeć ze sceny co nam - jako wspólnocie przytrafiło się w ostatnich kilku dekadach. Śmiać się z samych siebie.

Prapremiera "Bezkrólewia" w Teatrze TV będzie telewizyjnym debiutem reżyserskim Jerzego Machowskiego. Zdjęcia zrealizował Jarosław Żamojda PSC. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Gąsior. Muzykę skomponował Ignacy Zalewski. Opiekę reżyserską sprawował Michał Kwieciński.

Występują: Krzysztof Szczepaniak (Kolo), Edyta Januszewska (Justyna), Andrzej Mastalerz (Józef), Joanna Jeżewska (Zofia), Redbad Klynstra-Komarnicki (Glans) i Marcin Kwaśny (Gostek).


Odsłon: 7012 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers