Zachęcamy do opłacania składek
Weszliśmy w Nowy Rok. Wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie mają aktualnych legitymacji zachęcamy do opłacenia składki. Zapraszamy do biura w poniedziałki, środy i piątki od 12.00 do 16.00 oraz we wtorki i czwartki od 14.00 do 18.00. Opłaty można również przesłać przelewem na rachunek OW SDP.
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
Trwa konkurs dla dziennikarzy zajmujących się turystyką
Szanowni Państwo,
Żegnamy Redaktor Irenę Dryll
Wybory w OW SDP przesunięte


3 marca rada programowa Polskiej Agencji Prasowej zaprotestowała przeciwko próbom wywierania presji na dziennikarzy przez polityków - a także przeciwko uleganiu tej presji przez dziennikarzy.
– Zwracamy uwagę zarządowi, że PAP jest od przekazywania informacji, a nie kształtowania polityki zagranicznej państwa – napisała m.in. rada programowa. – Od tego jest właśnie rada programowa, by zwracać uwagę, gdy dochodzi do naruszenia rzetelności dziennikarskiej – tłumaczy powstanie pisma Anna Borkowska, przewodnicząca rady.
28 lutego 2011 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła się do Donalda Tuska, Prezesa Rady Ministrów z apelem o zaprzestanie wywierania jakichkolwiek nacisków politycznych na media publiczne oraz rozpoczęcie reform mających na celu zmianę sposobu zarządzania i kontroli mediów publicznych, w szczególności Polskiej Agencji Prasowej.
Stanowisko zostało przygotowane w związku z informacjami z dnia 27 lutego 2011 r. podanymi w portalu internetowym Tomasza Machały. Według doniesień Tomasz Arabski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, miał podczas rozmowy telefonicznej z Polską Agencją Prasową żądać, aby reporter Polskiej Agencji Prasowej nie zadawał na konferencji prasowej w Jerozolimie pytań o ustawę reprywatyzacyjną. Jej uchwalenie Premier obiecał w kwietniu 2008 r. W wyniku interwencji min. Arabskiego pytanie nie zostało zadane.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka kilkakrotnie wskazywała na zagrożenia dla wolności słowa wynikające z praktyki wpływania na politykę redakcyjną mediów publicznych. Media te powinny wypełniać swoją misję publiczną poprzez przekazywanie społeczeństwu różnorodnych informacji i poglądów.
Z tego względu kluczowym jest zapewnienie niezależnych struktur zarządczych i kontrolnych w mediach publicznych, ograniczając przy tym wpływ Ministra Skarbu Państwa na politykę redakcyjną.
Tu można przeczytać treść stanowiska.
Szczegółowych informacji udziela Dominika Bychawska, Obserwatorium wolności mediów w Polsce
Tu możesz przeczytać omówienie oświadczenia RP PAP w serwisie Press.pl
Dodaj swój komentarz
komentarze(0):
Dodaj komentarz: