DZIAŁO SIĘ

Dodane: tydzień temu
Żegnamy Marka Pawłowicza

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Pawłowicza, dziennikarza, członka Oddziału Warszawskiego SDP. Masza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 19 października 2021 r. o godz. 13.00 w Kościele Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14.

więcej

Odsłon: 3874 | Komentarzy: 2
Dodane: 12 dni temu
Statutowe wnioski na Zjazd

Statutowe wnioski na ZjazdCzłonkowie Oddziału Warszawskiego SDP, Zofia Zubczewska i Stefan Zubczewski przekazali Komisji Zjazdowej wnioski dotyczące m.in. przywrócenia poprzedniej procedury przyjmowania członków, z uwzględnieniem stażu kandydackiego i dwóch wprowadzających oraz przywrócenia możliwości komentowania artykułów na stronie internetowej SDP. Wszystkie publikujemy poniżej.

więcej

Odsłon: 5571 | Komentarzy: 0
Dodane: 12 dni temu
Dopuścić dziennikarzy do granicy

Dwoje Członków Oddziału Warszawskiego SDP, Janina Jankowska i Stefan Truszczyński wystosowało do Prezesa SDP apel w sprawie zniesienia zakazu przebywania dziennikarzy na terenach objętych stanem wyjątkowym przy granicy Polski z Białorusią. Apel podpisała również Agnieszka Romaszewska-Guzy. Publikujemy tekst apelu.

więcej

Odsłon: 4905 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Wnioski na Zjazd
Dodane: 30 dni temu
Zmarł Jerzy Targalski
Dodane: 34 dni temu
Potrzebne kontroleMy się na to nie zgadzamy, prezesie Skowroński
My się na to nie zgadzamy, prezesie SkowrońskiDodano: 2012-10-03 - 17 dni temu
Dzisiaj grupa członków SDP opublikowała list otwarty, w którym wzywa Krzysztofa Skowrońskiego z funkcji prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zarzut dotyczy prowadzenia konferencji partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość w dniu 1 października 2012 r., a wcześniej - spotkania władz tej partii z ekonomistami 24 września 2012 r. Jak twierdzą, włączenie się Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną oznacza wybór kariery partyjnej i zejście z drogi niezależnego dziennikarstwa i nie wyrażają zgody na rujnowanie dorobku i pozycji SDP.  Planowane jest wniesienie sprawy kolegi Skowrońskiego do sądu dziennikarskiego i zbieranie podpisów pod petycją z żądaniem jego ustąpienia.

Oto treść listu:

Warszawa, 2 października 2012 r.


My się na to nie zgadzamy

List otwarty do prezesa SDP

My, członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wzywamy Krzysztofa Skowrońskiego do ustąpienia z zaszczytnej funkcji prezesa SDP.
Prowadząc konferencję partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość w dniu 1 października 2012 r., a wcześniej - spotkanie władz tej partii z ekonomistami 24 września 2012 r., kolega Skowroński złamał art. 21 Kodeksu Etyki Dziennikarskiej SDP: „Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć”.
Od lat ‘80 ubiegłego wieku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich pracowało na opinię niezależnej organizacji dziennikarskiej. Włączenie się Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną oznacza wybór kariery partyjnej i zejście z drogi niezależnego dziennikarstwa. Nie wyrażamy zgody na rujnowanie dorobku i pozycji SDP. Przywrócenie autorytetu SDP w środowisku dziennikarskim i społeczeństwie wymaga od Krzysztofa Skowrońskiego ustąpienia z funkcji prezesa naszego Stowarzyszenia.
Jeśli jesteś z nami i chcesz przyłączyć się do protestu - podpisz to wezwanie.

Pierwsze podpisy złożyli:

Iwona Aleksandrowska
Magdalena Bajer
Magdalena Banach
Agnieszka Bartel-Evans
Jolanta Bartnikowska
Teresa Błażejewska
Halina Bober
Krzysztof Bobiński
Andrzej Borzym
Olga Braniecka nr leg. 6780
Stefan Bratkowski
Michał Bukojemski
Krystyna Bukowczyk nr leg. 2509/IV
Grzegorz Cydejko
Jolanta Cywińska nr leg. 2805
Wojciech Dmochowski nr leg. 584
Henryka Dobosz-Kinaszewska
Marek Wojciech Druszcz
Anna Dubrawska-Skalska
Marcin Giżycki
Elżbieta Golińska nr leg. 3053
Jakub Halcewicz-Pleskaczewski nr leg. 3231
Andrzej Iwanowski
Jerzy Jastrzębowski
Tomasz Jóźwik nr leg. 3216
Krystyna Karwicka-Rychlewicz nr. leg. 24
Wanda Konarzewska nr leg. 48/II
Jerzy Korejwo nr leg. 2734
Bogdan Kozyra nr leg. 3088
Andrzej Krajewski
Krystyna Kurczab-Redlich
Alina Kwapisz nr leg. 2620
Renata Lipińska-Kondratowicz nr leg. 2878/II
Wojciech Luterek nr leg. 2953
Paweł Luty nr leg. 5162
Bartosz Ławski nr leg. 2306
Bogdan Łoszewski
Alicja Maciejowska nr leg. 37/III
Klaudiusz Madeja nr leg. 3206
Sławomir Janusz Majszak
Janina Makowiecka
Marcin Makowiecki
Tomasz Markiewicz
Małgorzata Mazurkiewicz
Marek Mierzwiak
Małgorzata Mietkowska-Wąsńska nr leg. 2637/II
Szczęsna Milli-Rogala
Elżbieta Misiak-Bremer
Maria Mrozińska
Liliana Olchowik-Adamowska
Korneliusz Pacuda
Małgorzata Pietkun
Jacek Pietrasiński
Krystyna Pijewska
Jacek Pietrasiński
Maciej Piotrowski
Janina Marta Piszczatowska
Witold Polkowski
Marek Ponikowski
Barbara Rogalska nr leg. 33
Cezary Rudnicki
Jerzy Smurzyński nr leg.1135/III
Marek Sobczak
Kazimierz Sobolewski
Krystyna Sprusińska nr leg. 256
Kamilla Staszak
Jarosław Szczepański
Danuta Szczerska-Ławska
Antoni Szpak
Jerzy Szperkowicz
Zygmunt Świderski
Barbara Trzeciak-Pietkiewicz
Juliusz Urbanowicz
Maria Weber
Alicja Wielgołaska
Maciej Wierzyński
Agata Wojtko
Krzysztof Wyrzykowski
Zbigniew Wytrążek
Konrad Zbrożek
Paweł Zielewski nr leg. 3215
Paweł Ziółkowski nr leg. 2312
Stefan Zubczewski nr leg. 410
Barbara Żmijewska

Petycja do Krzysztofa Skowrońskiego jest tutaj


Stanowisko prezesa Skowrońskiego jest tutaj


List mamy prezesa, Barbary Petrozolin-Skowrońskiej, jest tutaj

Wypowiedź Wandy Konarzewskiej na jej blogu jest tutaj

Felieton Renaty Lipińskiej-Kondratowicz jest tu

Oświadczenie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP jest tuOdsłon: 12990 | Komentarzy: 75 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Dodaj swój komentarz

komentarze(75):

izabela2012-10-03 14:06:22
Protestujący dziennikarze, jesteście śmieszni!!!!!! Cała Polska się z was śmieje, wystarczy poczytać komentarze na różnych portalach.Protestujecie przeciwko człowiekowi, który prowadził TYLKO konferencję PIS, a to nie świadczy o popieraniu PIS. Jesteście żałośni - większość z was sympatyzuje z Platformą Obywatelską i można to łatwo udowodnić. My-społeczeństwo też możemy zorganizować protekst przeciwko - aroganckim "dziennikarzom", sługusom Platformy. Nie ośmieszajcie się lepiej.
Stefan Bratkowski2012-10-03 15:03:10
Podpisuję się pod tym listem.
Andre2012-10-03 22:48:07
Stefan Bratkowski - członek faszystowskiej partii pzpr - oskarża Skowrońskiego o sprzyjanie wolności i niepodległości. Zabawne pomysły mają ludzie.
IZABELA po raz kolejny2012-10-04 02:20:23
"Dziennikarz nie może angażować się w działalność polityczną" - powiedział Bartosz Ławski. Cha cha cha!!! Protestujący dziennikarze, bądźcie chociaż raz uczciwi i przyznajcie się - większość z was (jeśli nie wszyscy) popiera przecież Platformę Obywatelską. A niektórzy z was mają po prostu chrapkę, by zająć miejsce Krzysztofa Skowrońskiego (np. ten pan, który najgłośniej krzyczał). Gdyby Pan Krzysztof Skowroński prowadził konferencję Platformy Obywatelskiej - poklepalibyście go z uznaniem po plechach i przybilibyście piątkę. Ale jak on w ogóle śmiał poprowadzić konferencję PIS-u???!!!!! Tego znienawidzonego przez was PIS-u!!!! Przecież to jest skandal!!!! Przeszedł na drugą stronę, trzeba zrobić aferę na całą Polskę!!!!!

Wybaczcie, że nie będę zwracała się do was z "wielkiej litery", bo po prostu na to nie zasługujecie. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Zadałam sobie trochę trudu i pogrzebałam w internecie. Niektórzy z was figurują w Wikipedii, publikują artykuły w internecie, po innych nie ma ani śladu - tak, jakby nigdy nie istnieli jako dziennikarze. Dopiero ta "afera" trochę ich "rozsławiła" i google WRESZCIE zaczęło wyświetlać ich nazwisko. Jak widać, trzeba rozpętać burzę, by zaistnieć. I czego się o was dowiedziałam? Zaraz wam to zdradzę.

Panie BARTOSZU ŁAWSKI - dlaczego oskarża pan P. Krzysztofa Skowrońskiego o zangażowanie się w działalność polityczną, a sam kilka tygodni temu prowadził pan konferencję, której uczestnikiem był poseł PLATFORMY OBYWATELSKIEJ MICHAŁ SZCZERBA??!!! ZANIKI PAMIĘCI? Dlaczego zupełnie nie przeszkadza panu fakt, że inny pana kolega-dziennikarz (który również dołączył do tego protestu) - KRZYSZTOF BOBIŃSKI: "w 2004 roku (bez powodzenia) kandydował do Parlamentu Europejskiego jako lider mazowieckiej listy Platformy Obywatelskiej, a pięć lat później mandat europosła z ramienia PO uzyskała jego żona, Lena Kolarska-Bobińska" (źródło: Wikipedia)?!!!! Dlaczego pan jest tolerancyjny wobec jednych osób, a wobec drugich już nie??!!!! Dlaczego panu nie przeszkadza to, że inny protestujący - dziennikarz STEFAN BRATKOWSKI był kiedyś członkiem PZPR i w nagrodę został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski?! Albo że w 1988 wszedł w skład Komitetu Obywatelskiego Lecha Wałęsy??!!!! Albo że dawniej współorganizował „Gazetę Wyborczą” (która słynie z poparcia dla Platformy Obywatelskiej i nienawiści do PIS-u), pisywał kąśliwe felietony na ten temat i był wśród założycieli przedsiębiorstwa Agora (źródło: Wikipedia). STEFAN BRATKOWSKI zasłynął również w internecie z otwartej nienawiści do PIS-u oraz porównywania Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera (źródła:http://www.sdpwarszawa.pl/akt ualnosci155,Stefan_Bratkowski:_Bez_niedo mowien.html, http://kokos26.nowyekran.pl/post/12571,s tefan-bratkowski-na-tropie-faszystow, http://studioopinii.pl/artykul/1329-stef an-bratkowski-wybor-cywilizacji).
Ktoś by zapytał - jak to, dziennikarz tak może?!! Przecież dziennikarz, tak jak psycholog, powinien być obiektywny i bezstronny. Powinien rzetelnie przedstawiać fakty, a nie wyrażać swoje osobiste opinie, sympatie i antypatie?! Ano właśnie....... takie mamy dziennikarzyny w Polsce.

Przeglądając dalej internet - w roku 2006 roku ktoś zamieścił listę agentów Michnika, na której można znaleźć nazwiska kolejnych protestujących dziennikarzy - NINĘ MAKOWIECKĄ oraz MARCINA MAKOWIECKIEGO. Jak widać reputacja tych osób jest wątpliwa. Z kolei protestujący dziennikarz MACIEJ WIERZYŃSKI jest związany z TVN24 (i wszystko jasne). Według mnie wstydziłby się protestować po tym, jak postanowieniem z dnia 11 grudnia 2009 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Następny protestujący dziennikarz, JAKUB HALCEWICZ-PLESKACZEWSKI, jest związany z Gazetą Wyborczą, która - jak wszystkim wiadomo - pluje jadem na Prawo i Sprawiedliwość.
Protestująca WANDA KONARZEWSKA w swoich artykułach nie kryje swojej głębokiej niechęci do PIS-u: "Z pierwszej swojej profesji jestem krytykiem teatralnym i z tego okienka nieodparcie widzę życie polityczne w Polsce, jako gigantyczny spektakl. (...) Wielkie zgromadzenia, jak to ostatnie w Gdańsku czy zadymy na Krakowskim Przedmieściu, to też rodzaj teatru i widowiska dla milionów… Zanim się zacznie tłumy „scenografów” i reżyserów”: omawiają jakie transparenty, jaka muzyka, gdzie kto i z której strony wkroczy, i jak będzie przemawiał. A wszystko robi się pod telewizję żeby dobrze wypadło na ekranie!". (...) Kaczyński tworzy „Ruch Społeczny 10 kwietnia” i gromadzi tłumy na Krakowskim. Tusk pragnie przyciągnąć wszystkich aktywnych i w miarę rozsądnych". (źródło: http://www.sdp.pl/homo-politicus-okiem-d inozaura-patrzy-wanda-konarzewska).
WANDĘ KONARZEWSKĄ oraz kolejną protestującą - RENATĘ LIPIŃSKĄ-KONDRATOWICZ, ich wspólny kolega ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich określił w swoim artykule jako: "czynne wyznawczynie polityki miłości" (źródło: http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-k rzysztofa-czabanskiego/10916-ja-zbrodnia rz-nieslychany-trudno-mi-uwierzyc-ze-chc ialbys-budowac-sdp-o-standardach-jakie-z aprezentowali-wymienieni-autorzy).
Kolejna protestująca, BARBARA ROGALSKA, jak sama przyznała się w swoim artykule, pracowała dla Jana Dworaka (który w 2001 roku przystąpił do PLATFORMY OBYWATELSKIEJ i odszedł z niej w związku z objęciem posady prezesa TVP). A powszechnie wiadomo, że Jan Dworak dobiera sobie ludzi o podobnych poglądach (źródło: http://www.warszawa.mazowsze.pl/solidarn oscrtv/weryfikacja.html).
O protestującym dziennikarzu ANDRZEJU KRAJEWSKIM tylko wspomnę, że był doradcą Leszka Balcerowicza, a w 2004 roku (bez powodzenia) kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PLATFORMY ObYWATELSKIEJ (źródło: wikipedia). Wystarczy :)
Protestująca ELŻBIETA MISIAK-BREMER najpierw pracowała we "Wprost", a potem została redaktorką naczelną periodyku "POgłos", wydanego przez PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ. Z rekomendacji klubu parlamentarnego PO została wiceprzewodniczącą rady programowej TVP. Dodam, że w 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (źródło: wikipedia).

CZYSTA HIPOKRYZJA protestujący dziennikarze!!!! ŹDŻBŁO W OKU BLIŹNIEGO WIDZISZ, A BELKI W SWOIM NIE DOSTRZEGASZ!!!!I I tak obiektywni, niezależni, nigdy nie zaangażowani politycznie i rzetelni "dziennikarze" jak wy, protestują przeciwko Panu Krzysztofowi Skowrońskiemu, którego największą zbrodnią było to, że poprowadził konferencję PIS-u. WSTYDŹCIE SIĘ!!!! Cały Internet się z was śmieje!
pani Grudzińska2012-10-04 11:38:07
Pan Skowroński , jest gwarantem rzetelnego dziennikarstwa.Z oburzeniem przyjmuję wiadomość o próbie odwołania Go z funkcji prezesa. Cóż łajno rozlewa się w miejscu o którym miałam od 30 lat dobre zdanie.
Tomasz Wybranowski2012-10-04 11:42:26
Wstydzę się Waszej hipokryzji, Waszej dwulicowości i pędu ku temu, aby za wszelką cenę przypodobać się milczącej większości w Polsce, która kunktatorsko chce "jakoś" przetrwać, jakoś "być w czubie peletonu", jakoś... Ale jakoś dla wielu oznacza byle jak... Usułujecie odgrywać rolę "Rejtanów" polskiego dziennikarstwa, nie pozwalając na (rzekomo) nieetyczne zachowanie K. Skowrońskiego... Popatrzcie na siebie i patrząc w lustro sobie w oczy zadajcie proste pytanie: jestem czysta (jestem czysty), nie jestem koniunkturalistą, nie mam przekonań politycznych (żadnych), nie mam żadnego światopoglądu - jestem jak Locke'a 'tabula rasa' - 'czysta karta'... Wiemy, że nikt tak powiedzieć nie może.
mommo2012-10-04 13:14:10
Wzmożenie moralne,które teraz ogarnęło część środowiska dziennikarskiego budzi niesmak.Jest hipokryzją i zwyczajna polityczną nagonką. Myślę,że środowisko
dużo bardziej kompromitują nierzetelni i nieuczciwi dziennikarze, niż prezes prowadzący otwarte spotkanie jakiejś partii w siedzibie stowarzyszenia.Należałoby chyba skupić się na faktycznym ciężarze gatunkowym kwestii spornych i rozmawiać,co niektórym przychodzi z trudem. Ta hucpa polityczna,którą tworzy się wokół wystąpienia K.Skowrońskiego mówi wiele niedobrego o środowisku .Tak już bywało-pretekst jest,pojawili się "etyczni"aktywiści,aŁtorytety maści różnej,ajki jest cel?Oczyszczenie moralne?
Gdzie byliście Państwo,kiedy słychac było"Tusku musisz",kiedy elemetarne i ISTOTNE bardziej standardy przekroczyli i przekraczają dziennikarze każdego niemal dnia?Czy nie ma dla Was granic zakłamania?

Renata Lipińska2012-10-04 21:15:35
Do tropiącej Pani Izabeli.
Skoro Pani ma taki dar i talent tropiciela może jeszcze Pani ustali na rzecz jakiej partii prowadziłam działalność polityczną: PO, Ruch Palikota, SLD a może jeszcze innej, bo ja jakoś przypomnieć sobie tego nie mogę. A może jestem lunatyczką i robię to po nocach?
A już na serio... Czy Pani zdaniem człowiekowi wszystko i wszyscy muszą się podobać z Panem Czabanskim wlacznie.
Zreszta, od pewnego czasu zajmuje sie poezja i przyznam, ze rodzaj literatury,ktory Pani uprawia zupelnie mi nie lezy.
Andre2012-10-04 21:49:32
Do szczującej Pani Renaty:
policyjne państwo i inwigilacja na każdym kroku, ludzie setkami już skazywani na więzienie za wolność słowa, media zawłaszczone przez totalitarną strukturę, a Pani bawi się w zaszczuwanie ostatnich wolnych. Bardzo to poetyckie.
Apel: macie pałki, pieniądze i władzę - bijcie więc, ale darujcie już sobie faryzejskie listy
Józef2012-10-04 23:32:16
Izabelo, Andre i reszto:
służba zdrowia w Polsce jest kiepska, ale jacyś psychiatrzy chyba jeszcze przyjmują? Idźcie pilnie, bo może jeszcze będą w stanie wam pomóc.
Izabela2012-10-05 09:09:21
Józef,kogos,kto sie nie zgadza z niesprawiedliwoscia i hipokryzja - najlepiej wyslac od razu do psychiatry :) Tak jakbym czytala komentarz zwolennika Platformy Obywatelskiej :) Oni tych samych slow uzywaja na forum.Jezyk milosci :)
P. Lipinska - nie wiem, komu pani kibicuje, zacytowalam jedynie slowa dziennikarza z SDP, ktory widocznie pania bardzo dobrze zna i cos na ten temat moze powiedziec. Jak kogos o cos oskarzacie,to musicie sie liczyc z tym, ze i wam sie dobiora do d...y.
Józef2012-10-05 09:26:54
Tak, kogoś kto nie rozumie o co chodzi w sporze, a bombarduje oponentów bezsensownymi zarzutami, należy wysłać do psychiatry. Pan Bratkowski był w PZPR - źle. Pan Czabański był w PZPR - dobrze. To co, Izabelo, oni w dwóch różnych partiach byli czy w tej samej?
To, co prezentujesz swoimi wpisami nazywa się schizofrenią. A ponieważ nie czytasz ze zrozumieniem, spróbuj zapamiętać: w sporze nie chodzi o popieranie PO czy PiS, bo ludzie mają prawo popierać kogo chcą. Chodzi o to, by nie angażować SDP ani po jednej, ani po drugiej stronie. I tak nie zrozumiesz, ale może ktoś inny pojmie.
Andre2012-10-05 10:42:57
Stronami sporu nie są PO i PIS. Stronami sporu jest zaangażowanie po stronie wolności lub totalitaryzmu. Polska jest pierwszym krajem w EU gdzie większość mediów została włączona w totalitarną strukturę, której częścią jest m.in. PO. Opowiedzenie się SDP po stronie wolnościowej jest obowiązkiem i świadectwem niezależnego dziennikarstwa. Tu nawiązanie do członkostwa w pzpr - niektórzy z tego wyszli i się wstydzą, inni kultywują w sobie faszystowskie zachowania. Dla tych ostatnich propozycja - Stowarzyszenie Propagandystów "Chroń D..ę" , SPCD - brzmi nowocześnie i tak pourbanowsku. Po co wam ta "polska". Powtarzam - bierzcie pałki, zostawcie pisanie. ps. pzpn też jest już chyba wasz (stołeczki u Romka).
Andre2012-10-05 10:45:16
Stronami sporu nie są PO i PIS. Stronami sporu jest zaangażowanie po stronie wolności lub totalitaryzmu. Polska jest pierwszym krajem w EU gdzie większość mediów została włączona w totalitarną strukturę, której częścią jest m.in. PO. Opowiedzenie się SDP po stronie wolnościowej jest obowiązkiem i świadectwem niezależnego dziennikarstwa. Tu nawiązanie do członkostwa w pzpr - niektórzy z tego wyszli i się wstydzą, inni kultywują w sobie faszystowskie zachowania. Dla tych ostatnich propozycja - Stowarzyszenie Propagandystów "Chroń D..ę" , SPCD - brzmi nowocześnie i tak pourbanowsku. Po co wam ta "polska". Powtarzam - bierzcie pałki, zostawcie pisanie. ps. pzpn też jest już chyba wasz (stołeczki u Romka).
IZABELA2012-10-05 10:45:46
Jozef - przypominam, ze protest dotyczy pana Krzysztofa Skowronskiego,a nie pana Czabanskiego (za chwile zacznie pan mieszac do tego J. Kaczynskiego). A jezeli prowadzenie przez gospodarza SDP konferencji jakiejs partii politycznej kojarzy sie panu z zaangazowaniem politycznym, to swiadczy jedynie o poziomie pana inteligencji. Jestem z wyksztalcenia psychologiem i dobrze wiem, co oznacza termin "schizofrenia", w przeciwienstwie do pana. To ciekawe, ze po paru moich wpisach zdiagnozowal pan u mnie schizofrenie :). Prosze nie uzywac terminow, ktorych pan nie rozumie. Jak widze pana kultura osobista jest na poziomie rynsztoka - potrafi pan tylko ziac nienawiscia i wyzywac. Ja nie zamierzam znizac sie do pana poziomu. I nie zycze sobie, zeby zwracal sie pan do mnie na "ty".
Józef2012-10-05 11:10:53
W takim razie Pani Izabelo :) Proszę przeczytać swój długi komentarz powyżej. Następnie proszę zdiagnozować poziom swojej kultury. Niezależnie od tego, nadal Pani nie rozumie, o co chodzi w sporze, ale, jak widać, tego we wczorajszym wydaniu "Poradnika Agitatora" nie było. Natomiast Panu Andre grzecznie i kulturalnie proponuję wyjrzeć za okno i dostrzec prawdziwy świat. Ten, w którym żyje Pan Andre, niektórzy nazywają matrixem, a inni halucynacją.
Andre2012-10-05 12:38:52
Świat propagandzisty SPCD:
niebieski telewizorek tvn - moim oknem na świat, czerwona kasa z tvp - to kodeks moralny, pomarańczowa wizja polsatu - zapewnia zdrowy odlot.... pełna tęcza
Józef2012-10-05 13:25:43
Andre, jak już zdobędziecie tę wymarzoną władzę absolutną, wszystkich niepokornych rozstrzelacie albo wywieziecie na Sybir, to z kim będziecie walczyć? Zaczniecie tropić odchylenia we własnych szeregach? Chłopie, nie wiem jaki shit bierzesz, ale też chcę taki, widać że niezłego kopa daje.
Andre2012-10-05 13:56:47
To się nazywa dysonans poznawczy.
Ale, ale..Jak już wyrzucicie tego Skowrońskiego to jak będziecie udowadniać swą wierność reżimowi. Nie lepiej zostawić sobie kilku "złych" do szczucia. Inaczej będą redukcje w aparacie propagandy.
Józef2012-10-05 14:55:46
Good shit, man :)
Alwis2012-10-05 15:54:25
"Good shit, man"?! Józefie opanuj się, albo inaczej - nie wygłupiaj się.
Ja, wbrew wam hipokryci, popieram Krzysztofa Skowrońskiego.
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego2012-10-05 16:20:44
Wśród tych co chcą go odwołać jest zbyt dużo miernot dziennikarskich, posiadaczy pseudonimów w SB i WSI oraz najzwyklejszych funkcjonariuszy PO. Skoro jesteście przeciwko Krzysztofowi S. to ja go popieram. Wole jego działalność niż Wasze pseudo uczciwe postawy. Wróg mojego przyjaciela jest moim wrogiem.
Wojciech Pomykalski2012-10-05 16:50:42
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego.
cogito2012-10-05 17:15:01
SDP, to ostatni jeszcze niezależny od władzy opiniotwórczy związek dziennikarzy, a Skowroński jest tego gwarantem, to wszystko jest zwyczajną platformerską hucpą i szczytem hipokryzji
Jan2012-10-05 19:09:20
Skowroński to jest ktoś! To dziennikarz z wielką klasą. A kim są jego oponenci? Np. taki Bratkowski. Dziś jest mało ważne, że był w PZPR. Ważniejsze, że z wiekiem coś mu się złego musiało stać z głową i wypowiada takie głupstwa, że aż uszy więdną. A reszta? Nikogo nie znam. Pracują chyba w jakichś biuletynach partyjnych, których nie czytam. Pozdrawiam Krzysztofa Skowrońskiego
Tamka2012-10-05 19:10:50
Pan Krzysztof Skowroński nie uchybił nic etyce dziennikarskiej w przeciwieństwie do histerycznej grupy domagającej się Jego ustąpienia. Panie i panowie oburzeni, najpierw popatrzcie na siebie i na to jak wykonujecie pracę dziennikarza. Wiele samokrytyki by się przydało, oj by się przydało! Panie Krzysztofie, ja i moi znajomi i rodzina jesteśmy z Panem!
Grzegorz Postek2012-10-05 19:30:26
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego.
Tomek2012-10-05 19:50:32
Ci protestujący dziennikarze są po prostu hipokrytami i tyle w temacie !!!
Stanisław Nowakowski2012-10-05 19:55:46
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego!!!
Józef2012-10-05 20:03:56
Wydział Propagandy KC PiS podniósł stawkę za posta do 3,50 brutto?
Andre2012-10-05 20:31:56
Wszyscy piszą o wolności a to trollom PO od razu z Pisem się kojarzy. Coś w tym musi być...
Marta Boberska2012-10-05 21:13:08
Krzysztof Skowroński jest znakomitym niezależnym dziennikarzem, czego o sygnatariuszach tego listu, uprawiających propagandę jak za PRL, nie można powiedzieć.
Grażyna Wiśniewska2012-10-05 23:44:57
Popieram Pana Krzysztofa Skowrońskiego i dziękuję za odwagę i dziennikarstwo, które szanuje swoich odbiorców i nie traktuje jak "ciemną masę", której nie wystarczy przekazać informację, lecz trzeba jeszcze podać jedynie słuszną jej interpretację. Sygnatariuszom tego listu-apelu życzę żeby zaczęli uprawiać takie właśnie dziennikarstwo i potrafili zachować obiektywizm i zdrowy rozsądek, tak potrzebny w tym zawodzie. Pana, który tak chętnie używa określenia schizofrenia w celu zdyskredytowania innych opinii zachęcam do przeczytania pięknej książki Profesora Antoniego Kępińskiego i ufam, że po jej lekturze zawstydzi się... lub przynajmniej zastanowi zanim kolejny raz użyje tej diagnozy w takim celu... - psychiatra
Sylwia2012-10-06 03:50:03
Wyzwiska typu - psychicznie chory itd etc są wyrazem bardzo niskiego morale.Używane są w celu poniżenia,upokorzenia,zastraszenia,zamk nięcia ust i zawstydzenia niewinnej ofiary ataku czyli molestowania moralnego.Panie Józefie!Proszę nie wykorzystywać internetu do zdrożnych celów i przemocowych zachowań lecz jak najprędzej odrobić zaległą lekcje ze szkoły średniej.Dedykuję Panu w tym celu fragment z ODY DO MŁODOŚCI A.Mickiewicza.''Młodości,ty nad poziomy wylatuj,a okiem słońca ludzkości całe ogromy przeniknij z końca do końca''.Wystarczy dzięki polskiej literaturze wznieść się nad Pana poziom moralny i zrobić to,co my wszyscy-poprzeć Krzysztofa Skowrońskiego,co i ja z przekonaniem czynię.Pielęgniarka.
jacek2012-10-06 10:22:14
No nie, bez przesad, od razu ustąpić, podać się do dymisji. Od wyboru prezesa są wybory. W tej sprawie, moim zdaniem, popełnił błąd, którego nie powinien powtarzać, niepotrzebnie się tak organizacyjnie zaangażował, ale jest dziennikarzem niezależnym i stanął w obronie wolności słowa i pluralizmu mediów, w obronie istoty demokracji.
Popieram więc Krzysztofa Skowrońskiego, bo sygnatariusze listu w swoim proteście chyba nie są wiarygodni.
Tomasz Wybranowski2012-10-06 13:35:48
Popieram pana Krzysztofa Skowrońskiego.
Dorota2012-10-07 20:19:51
Popieram Pana Krzysztofa Skowrońskiego.
O bezstronności środowiska dziennikarskiego mam jak najgorsze zdanie. W jakim stopniu jest prezentowana ta bezstronność, czy w bezkrytycznym promowaniu partii rządzącej i różnych jej pomniejszych akolitów. Czy programy, dobór pytań, zapraszani goście w programach Moniki Olejnik, czy Tomasza Lisa, to pokaz obiektywnego dziennikarstwa. Robiąc taką nagonkę, po raz kolejny wasze skorumpowane, służące obecnej władzy środowisko się ośmiesza! Dość już tej hipokryzji Panie i Panowie!
Irena2012-10-07 21:24:07
Popieram Pana Krzysztofa Skowrońskiego. Niezrozumiałe i chybione są zarzuty jakoby dziennikarz prowadzący spotkanie stawał się zwolennikiem głoszonych na nim poglądów. Bywają przecież rozmowy dziennikarzy tv z przenosicielami jednej partii to czy to znaczy, że wszystkich będzie się wyrzucać?
Eliza2012-10-08 11:56:56
Popieram działalność Pana Krzysztofa Skowrońskiego. Jest gwarantem utrzymania niezależności i odwagi w myśleniu polskich dziennikarzy.
Jan Sołek2012-10-08 21:20:09
Z wielką przyjemnością przeczytałem list p. Barbary Petrozolin-Skowrońskiej, której opinię podzielam w całej rozciągłości. Cieszę się, że wśród ludzi uprawiających zawód dziennikarza są jeszcze ludzie przyzwoici, uczciwi, odważni jak Krzysztof Skowroński.
Henryk Świątkiewicz2012-10-09 09:46:12
Faceta pod 50-tkę, ojca czwórki dzieci, poważnego dziennikarza i prezesa SDP, broni mamusia???!!! Dzieci w piaskownicy chcą zabrać Krzysiowi łopatkę i grabki? A komentarze pisze siostra pana prezesa? WSTYD, proszę państwa! Protest wydawał mi się idiotyczny, bo co to za ataki na człowieka, którego się niedawno samemu wybrało, ale teraz zaczynam rozumieć o co naprawdę chodzi. Familijny układzik w tym SDP.
anna2012-10-09 10:11:41
Panie Krzysztofie, jest Pan WIELKI, calym cercem jestem z Panem
cmok cmok2012-10-09 18:24:20
Skończcie już z tą familiadą. Wszyscy już wiedzą, że popieraliście, popieracie i będziecie popierać do odtatniego tchu prezesa Skowrońskiego. To już staje się nudne.
Violetta Bak2012-10-10 01:17:48
Popieram działalność Pana Krzysztofa Skowrońskiego. Jest gwarantem utrzymania niezależności i odwagi w myśleniu polskich dziennikarzy.
dodek2012-10-10 11:03:30
Nie popieram działalności Krzysztofa Skowrońskiego
aneta podczerwinska2012-10-10 11:52:53
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego.
Dominika Gwiazda2012-10-10 11:53:58
Żenujący list otwarty, właściwie nie wiadomo jak to skomentować. Ktoś wyżej już o tym wspomniał - co najmniej kilka osób z grupy "oburzonych" sygnatariuszy listu miało/ma mniejsze lub większe powiązania z Platformą Obywatelską. Inni z kolei - widnieją w necie jako byli członkowie PZPR. Dlaczego zatem nie słychać protestów na ten temat...?
Jestem całym sercem z panem Krzysztofem Skowrońskim. Zarzuty są absurdalne.
Atena2012-10-10 12:06:06
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego
Małgorzata M.Michalska2012-10-10 12:16:35
Zenująca sytuacja...W pełni popieram Krzysztofa Skowrońskiego.Zarzutu sa tak durne,ze nie mam nawet ochoty ich omawiac....Zwykłe "palenie czarownicy"...tyle,ze Ci,co podkładaja ogień sami sie powinni mzastanowic nad swoimi powiazaniami...Ale na to juz nie liczę...Ale mi kwiat dziennikarstwa....Jakbym zaczęła po kolei wyliczaćKTO z nich GDZIE sie "zasłuzył"....no byłaby niezła zabawa.....Ale szkoda czasu na takie "zabawy"...Powiem WASZYM językiem:RĘCE PRZECZ od SKOWROŃSKIEGO...Ten tekst powiniście zrozumiec:))
Krystyna K.2012-10-10 12:19:49
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego,życzę innym dziennikarzom Jego odwagi w pisaniu prawdy.Bądźcie sobą,nie służcie mamonie.Panie Krzysztofie Polacy są z Panem.
Krystyna K.2012-10-10 12:20:06
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego,życzę innym dziennikarzom Jego odwagi w pisaniu prawdy.Bądźcie sobą,nie służcie mamonie.Panie Krzysztofie Polacy są z Panem.
Henryk Olbrycht2012-10-10 12:40:14
Brawo, Panie Krzysztofie ! Polska zawsze miala problem z kolaborantami i zdrajcami. Racja jest po Pana stronie. Pozdrowienia !
Darek2012-10-10 13:43:14
Gorąco popieram Krzysztofa Skowrońskiego za jego optymalne dziennikarstwo. Dość konformizmu i lizusostwa!
Iza2012-10-10 14:02:09
szanuję i popieram pana Krzysztofa Skowrońskiego
Teresa2012-10-10 16:27:03
Gorąco popieram Krzysztofa Skowrońskiego! Zastanówcie się nad sobą...i jeśli zdołacie pokonać zajadłość, postarajcie się pójść w Jego ślady. Warto!
andzia2012-10-10 16:29:47
popieram pana Krzysztofa Skowrońskiego
Józef2012-10-10 16:41:58
Wciąż ze starego wydania Poradnika Agitatora korzystacie, już był nowy numer i linia się zmieniła. Bądźcie na czasie, towarzysze!
dodo2012-10-10 19:05:17
A beton partyjny swoje. Kazali to słucha. Sam nie myśli, bo to męczy
tralala2012-10-10 20:11:08
Babciule dziadkowie na przypiecek i pacierze se przepowiadać
Dr Porada2012-10-10 20:15:47
Przed snem wyjąć stucną scękę, a włozyć rano, zeby nie zapluwać się ze złości
Ag2012-10-10 21:34:06
Pan Skowroński powinien pozostać na tym stanowisku.
Seyo2012-10-10 21:55:05
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego!
Ewa2012-10-11 13:01:32
Nas wszystkim czuwa gospodarz domu nie da on krzywdy zrobić nikomu...
Wladyslaw2012-10-11 22:14:45
Popieram Krzysztofa Skowrońskiego ! Kiedys byl jednym z nielicznych ktory szukla kontaktow z Polonia Wschodnia...
Anna Frawley2012-10-11 23:05:07
Popieram Krzysztofa Skowronskiego!!!!
JAM2012-10-12 19:28:49
Stalinowscy aparatczycy wysyłają do psychiatry,jakie to znajome wspomnienia. Czas jednak przeminął i próżne ich pragnienia.Zaprzedając się dla srebrników, chcą być na świeczniku. Szkoda że żaden z nich nie widzi w lustrze szkodników.
Anna Borkowska2012-10-13 09:22:55
Pracę p. Krzysztofa Skowrońskiego niejednokrotnie stawiałam za przykład dobrego, rzetelnego dziennikarstwa. W jego programach najważniejszy jest rozmówca, a nie poglądy prowadzącego. Słuchacz /widz/ ma możliwość poznać rozmówcę i jego opinie z tej prostej przyczyna, że p. Skowroński pozwala mu się wypowiedzieć: zadaje pytanie, słucha, a następne pytanie wynika z treści wypowiedzi rozmówcy. Rzadko kiedy spotykam się z tak obiektywną postawą dziennikarza i za to właśnie cenię p. Krzysztofa Skowrońskiego.
Na marginesie: propozycja utworzenia rządu technicznego skierowana jest do wszystkich obywateli Polski i wszyscy mają prawo poznać program kandydata na premiera. Miejsce ogłoszenia tej propozycji dla Polski oraz udział p. Skowrońskiego nie jest więc sprzeczne z zasadą niezależności mediów.
bozena2012-10-14 11:18:33
Mamy piękne bratki.
Stefan Bratkowski - komunistyczny aktywista !!!,w wywiadzie dla Onet powiedział: "Krzysztof Skowroński jest wybitnie inteligentnym i bardzo zdolnym dziennikarzem. Rozumiem, że można mieć takie czy inne sympatie polityczne. Trudno mieć o to do kogoś pretensje. Ale sytuacja, w której bierze udział w imprezie czyjejś propagandy politycznej, jest sytuacją wyjątkowo niezręczną " Panie S.B. stul dziób.

I kilka słów o nim, o S.B.
W 1949 został członkiem Związku Młodzieży Polskiej. Jesienią 1956 rozwiązał ZMP na UJ. W grudniu tego samego roku zorganizował pierwszy zjazd Rewolucyjnego Związku Młodzieży w Warszawie z udziałem trzech tysięcy delegatów. Od 1956 do 1957 zasiadał w komitecie centralnym Związku Młodzieży Socjalistycznej.

W 1954 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Związku Literatów Polskich. Z partii został usunięty dyscyplinarnie w 1981.Jaki był cel usunięcia,dziś wiadomo.

W 1954 współorganizował Klan Płonącego Pomidora, prywatny klub dyskusyjny zbuntowanej młodzieży. W 1955 organizował Uniwersytecki Klub Dyskusyjny w Krakowie, a w 1956 pierwsze krakowskie juwenalia, podczas których po raz pierwszy tysiące młodzieży przeszło ulicami miasta w niekontrolowanej manifestacji. W 1955 ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1954–1956 był zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa UJ.

Od listopada 1956 pracował w redakcji „Po prostu”, od stycznia 1957 – jako reporter. Był inicjatorem ruchu na rzecz samorządu. Napisał z Januszem Roszką i Jerzym Zieleńskim kilka książek reporterskich. Pod koniec lat 60. szeroką popularność zyskała jego Księga wróżb prawdziwych, opisująca przyszłość tworzoną przez postęp nauki i techniki. Napisał z bratem Andrzejem książkę Gra o jutro, która podważała tryb funkcjonowania gospodarki PRL, popularyzowała zachodnie doświadczenia w zarządzaniu i postulowała przywrócenie pieniądza jako miernika efektywności zamiast wykonywania planów. Od maja 1970 był redaktorem „Życia i Nowoczesności”, czwartkowego dodatku do „Życia Warszawy”, które z przyczyn politycznych zostało zlikwidowane w 1973.

W latach 1971–1974 Stefan Bratkowski był również kierownikiem Pracowni Prognoz Rozwoju Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Informatyki. Pozostawał następnie do 1980 bez stałego zatrudnienia. Był autorem scenariuszy części odcinków serialu telewizyjnego Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy (1979–1981).

Jako prawnik i historyk zajął się studiami historycznymi, napisał źródłowe studium o historii wojskowości XVIII w. i wykształceniu zawodowym Tadeusza Kościuszki jako inżyniera wojskowego. W 1978 z Bogdanem Gotowskim i Andrzejem Wielowieyskim zainicjował Konwersatorium „Doświadczenie i Przyszłość” (DiP), działające początkowo w ramach Kolegium Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej pod opieką Adama Uziembły. Po zakazie publicznych dyskusji paneliści tej inicjatywy zajmowali się rozpisywaniem ankiet i opracowywaniem na ich podstawie raportów, z których pierwszy, zatytułowany O stanie Rzeczypospolitej i drogach wiodących do jej naprawy, ukazał się w 1979. Ich masową dystrybucję prowadziła Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWa, ukazywały się również w radiu Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Jesienią 1980 na fali przemian związanych z powstaniem „Solidarności” został wybrany na prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Po wprowadzeniu stanu wojennego kierował działającym wówczas nielegalnie Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Od 1983 do 1988 realizował jednoosobową samo powielającą się „Gazetę Dźwiękową”, którą uzupełniał piosenkami bardów oporu i rozpowszechniał w kilkuset egzemplarzach kaset magnetofonowych Piotr Szwemin. Uczestniczył w Konwersatorium im. Bogdana Gotowskiego, w 1987 współorganizował tzw. „60-tkę”, grupującą intelektualistów polskich, członków władz NSZZ „Solidarność” oraz rozwiązanych stowarzyszeń twórczych i naukowych.
Przemiany polityczne i III RP

W 1988 wszedł w skład Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Brał udział w rozmowach Okrągłego Stołu jako członek obrad plenarnych oraz podzespołu ds. stowarzyszeń.

W 1989 ponownie został prezesem zalegalizowanego SDP, funkcję tę pełnił do 1990, po czym został honorowym prezesem stowarzyszenia. Również w 1989 współorganizował „Gazetę Wyborczą”, do której do 1995 pisywał felietony, był wśród założycieli przedsiębiorstwa Agorę. Potem krótko był felietonistą tygodnika „Computerworld”, a następnie publicystą „Rzeczpospolitej”, z którą zerwał współpracę w 2006, zarzucając jej redaktorowi naczelnemu ingerencję w swoje teksty.

W 1991 brał udział w założeniu (razem z World Press Freedom Committee) Fundacji Centrum Prasowe dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pełnił funkcję przewodniczącego rady tej organizacji, a w 2007 stanął na czele jej zarządu.

Działa jako społeczny redaktor niezależnego portalu publicystycznego Studio Opinii. Wszedł w skład Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz członkiem honorowym Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2007 reaktywował „Doświadczenie i Przyszłość”.
Odznaczenia i wyróżnienia:

Odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).
Józef2012-10-14 16:09:19
Bardzo dziękuję za przypomnienie życiorysu pana Bratkowskiego. Piękna karta opozycyjna. Nazwania go "komunistycznym aktywistą" komentować nie będę. Gdyby ktoś tak powiedział o panu Czabańskim czy panu Wolskim, pisowscy propagandziści zapluliby się z wściekłości. A zasługi obu panów są niczym w porównaniu z zasługami pana Bratkowskiego.
Marcin2012-10-18 16:33:05
Pan Krzysztof Skowroński moim zdaniem nie uchybił nic etyce dziennikarskiej w przeciwieństwie do histerycznej grupy domagającej się Jego ustąpienia. Proponuję najpierw popatrzcie na siebie i na to jak wykonujecie pracę dziennikarza. Wielu z was trochę samokrytyki by się przydało!
Alek2012-10-28 11:21:52
Wow."Niezależnej" Stankiewicz niezależną nagrodę w niezależnym sdp, niezależny Czabański wręczył, a niezależną laudację wygłosił niezależny Kłopotowski.Do nagrody zgłoszeni byli również inni "niezależni" dziennikarze.
Kamilla Staszak2012-11-12 20:27:38
Szanowni Państwo,
Poziom tej dyskusji jest żenujący. Jako niezależna dziennikarka podpisałabym podobną petycję jeśli dotyczyłaby wystąpienia Pana Xińskiego na takiej samej konferencji, w jakiej uczestniczył Pan Skowroński, ale organizowanej przez PO, SLD, PSL, partię Palikota i każdego innego partyjnego kota. Pan Skowroński jest przedstawicielem wszystkich dziennikarzy należących do SDP, a sama organizacja reprezentuje całe środowisko. Za śmieszne uważam zarzuty jakoby chciałabym się komukolwiek przypodobać. No chyba, że dana osoba na zasadzie "przypodobań" partyjnych traktuje wykonywanie zawodu dziennikarza, ale oznacza to, że jej świadomość utkwiła w czasach komuny i nie może się z nich wyrwać, choć system już dawno się zmienił. Oczekuję od SDP pod jakimkolwiek kierownictwem, aby zainteresowano się prawdziwymi, a nie li tylko partyjnymi, problemami dziennikarzy, gdyż degrengolada naszego zawodu jest porażająca! Nikt się już nie oburza widząc w redakcjach królujące hipokryzję, cwaniactwo, nepotyzm, brak profesjonalizmu, zwykłe kłamstwa, czy posługiwanie się manipulacją. A przecież dziennikarze powinni szukać prawdy...
Z poważaniem
Leszek Skierski2012-12-08 14:15:33
Drogie Koleżanki i Koledzy,
Weźmy się do roboty! Zamiast pokrzykiwać na siebie, sprężmy siły. Ciekawe, czy z taką samą determinacją walczymy o wolność słowa i niezależność mediów w naszych redakcjach?
irena stachura2015-07-10 10:43:30
Sorry, ale większej głupoty nie spotkałam, a przeżyłam trochę lat. Życzę wyjścia z zaściankowości i przewietrzenia poglądów.
ps. nawet nie podejrzewałam ile ciemnogrodu znajduje się w dziennikarstwie. Wstyd.
Były dziennikarz2015-08-11 11:29:55
Kiedy SDP zajmie się dziennikarzami na śmieciówkach, z którymi umowy podpisywane są dopiero po wykonaniu pracy, a to oznacza, że redakcja jeśli się jej tylko podoba po wykonaniu pracy może sobie zapłacić np. połowę uzgodnienej kwoty lub nic nie zapłacić, bo się komuś koncepcja zmieniła i dziennikarz zostaje z tekstem lub innym materiałem na lodzie. To jest systematyczna praktyka we wszystkich redakcjach niszcząca ludzi.


Dodaj komentarz:Adres e-mail nie zostanie wyświetlony na stronie,
służy jedynie możliwości potwierdzenia komentarza.
Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers