DZIAŁO SIĘ

Dodane: we wtorek rano
Prezes z Notre-Dame

Członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, którzy składają wnioski o pomoc socjalną, czekają wiele miesięcy na rozpatrzenie prośby. Pomoc jest wstrzymywana z dziwnych powodów. Nie wszystkim udało się dożyć tego, żeby ktoś zajął się ich sprawą. Czy winne są procedury, czy może jednak ludzie?

więcej

Odsłon: 4216 | Komentarzy: 0
Dodane: w poniedziałek rano
Klub Publicystyki Kulturalnej SDP

Klub Publicystyki Kulturalnej SDPIm dłużej trwają ograniczenia, tym częściej tęsknimy do jeszcze niedawno oczywistych form naszej działalności. W tym na przykład do spotkań Klubu Publicystyki Kulturalnej. Przewodnicząca Klubu, dr Teresa Kaczorowska pisze o założycielu Klubu Wiesławie Stradomskim i o tym, jak jego dzieło jest kontynuowane.

więcej

Odsłon: 4515 | Komentarzy: 0
Dodane: 12 dni temu
Jedynowładztwo na Foksal

Prezes Krzysztof Skowroński na posiedzeniu Zarządu Głównego 9 lutego poinformował, że po raz kolejny, jednoosobowo zwolnił firmę Prominentis z opłaty czynszowej za najem lokalu w budynku SDP. Zwolnienie za styczeń 2021, podobnie jak w poprzednich trzech miesiącach wynosi 100 proc. czynszu. Wątpliwości budzi nie tylko merytoryczne uzasadnienie decyzji, ale również to, że została podjęta bez wiedzy Zarządu SDP i wobec jednego tylko z wielu najemców lokali w naszym budynku.

więcej

Odsłon: 4496 | Komentarzy: 0
Dodane: 20 dni temu
Wojtku będziemy pamiętali
Dodane: 31 dni temu
Najlepszy amator świata
Dodane: 32 dni temu
Sztuka w okowach władzyŻegnamy Redaktora Ryszarda Miazka
Dodano: 2020-10-04 - 144 dni temu
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci redaktora Ryszarda Miazka, naszego kolegi z OW SDP, publicysty, byłego prezesa TVP i Polskiego Radia.

Ryszard Miazek (ur. 1945 – zm. 2020), absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, był doktorem nauk ekonomicznych. Redaktor naczelny m.in. gazety „Wieś i Państwo” oraz „Zielonego Sztandaru”. W 1992 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu w czasie, gdy Waldemar Pawlak po raz pierwszy otrzymał misję stworzenia Rady Ministrów. W następnych latach zasiadał w Krajowej Radzie Radofonii i Telewizji, kierował Zarządem Telewizji Polskiej, a później został prezesem Polskiego Radia. Współpracował z „Rzeczpospolitą”. Był także związany z warszawskimi instytucjami kultury: kierował Centralną Biblioteką Rolniczą i Mazowieckim Centrum Kultury, a ostatnio działem naukowo-oświatowym Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Spotkałam Ryszarda Miazka w latach dziewięćdziesiątych, na początku mojej drogi zawodowej i zapamiętam Go jako życzliwego człowieka, szukającego porozumienia i zachowującego spokój nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Niech odpoczywa w pokoju!

Dorota Bogucka
Odsłon: 3643 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers