DZIAŁO SIĘ

Dodane: w środę rano
Wejściówki na festiwal filmowy

Wejściówki na festiwal filmowyJuż w najbliższy poniedziałek, 23 listopada, o godzinie 10.00, rusza sprzedaż akredytacji na grudniowy 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Dostęp do festiwalowej platformy on-line będą mieć dziennikarze oraz przedstawiciele branży filmowej.

więcej

Odsłon: 3776 | Komentarzy: 0
Dodane: 8 dni temu
Najlepszy amator świata

Dobrze opowiedziana historia, ze zwrotami akcji, silnym mężczyzną na pierwszym planie, zabawna i wzruszająca jednocześnie. Każde słowo i kadr dokładnie na swoim miejscu. To mogłaby być recenzja hollywoodzkiej fabuły. Nie tym razem, bo dziś tymi słowy rekomenduję film dokumentalny Zbigniewa Rytela o Ryszardzie Szurkowskim.

więcej

Odsłon: 3867 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Oczekiwania wobec OW SDP

Oczekiwania wobec OW SDPW czasie ograniczeń epidemiologicznych Zarząd OW SDP analizuje informacje o tym, jakie rodzaje działalności i tematy najbardziej interesują członków OW SDP. Oczekiwania te będą drogowskazem w działaniach Zarządu, gdy już będziemy mogli normalnie funkcjonować i spotykać się w Domu Dziennikarza przy Foksal.

więcej

Odsłon: 5542 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Stypendia dla dziennikarzyŻegnamy Redaktora Ryszarda Miazka
Dodano: 2020-10-04 - 51 dni temu
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci redaktora Ryszarda Miazka, naszego kolegi z OW SDP, publicysty, byłego prezesa TVP i Polskiego Radia. Ryszard Miazek (ur. 1945 – zm. 2020), absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, był doktorem nauk ekonomicznych. Redaktor naczelny m.in. gazety „Wieś i Państwo” oraz „Zielonego Sztandaru”. W 1992 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu w czasie, gdy Waldemar Pawlak po raz pierwszy otrzymał misję stworzenia Rady Ministrów. W następnych latach zasiadał w Krajowej Radzie Radofonii i Telewizji, kierował Zarządem Telewizji Polskiej, a później został prezesem Polskiego Radia. Współpracował z „Rzeczpospolitą”. Był także związany z warszawskimi instytucjami kultury: kierował Centralną Biblioteką Rolniczą i Mazowieckim Centrum Kultury, a ostatnio działem naukowo-oświatowym Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Spotkałam Ryszarda Miazka w latach dziewięćdziesiątych, na początku mojej drogi zawodowej i zapamiętam Go jako życzliwego człowieka, szukającego porozumienia i zachowującego spokój nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Niech odpoczywa w pokoju! Dorota Bogucka
Odsłon: 3426 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers