DZIAŁO SIĘ

Dodane: 38 dni temu
Zbigniew Rytel z nagrodą Pieniężnego

Zbigniew Rytel z nagrodą PieniężnegoPodczas zakończonych właśnie Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach główną nagrodę im. Seweryna Pieniężnego otrzymał Zbigniew Rytel za film pt. 100 lat na dworze królowej. Historia polskiej lekkoatletyki. Gratulujemy Prezesowi Oddziału Warszawskiego tego zaszczytnego wyróżnienia.

więcej

Odsłon: 1107 | Komentarzy: 0
Dodane: 39 dni temu
Przekroczyliśmy już półmetek

Szanowni Państwo, minął drugi rok kadencji Zarządu Oddziału Warszawskiego SDP, którym mam przyjemność kierować. To dobra okazja, żeby opowiedzieć Koleżankom i Kolegom o tym, jak z mojej perspektywy wyglądają prace Zarządu, co udało się zrobić i czego po Zarządzie możecie się Państwo spodziewać w kolejnych miesiącach.

więcej

Odsłon: 615 | Komentarzy: 0
Dodane: 41 dni temu
Żegnamy Redaktor Danutę Szczerską-Ławską

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, Redaktor Danuty Szczerskiej-Ławskiej. Przez wiele kadencji aktywnie działała w Oddziale Warszawskim SDP, zawsze gotowa wesprzeć nas wiedzą prawniczą i dobrą radą. Składamy serdeczne wyrazy współczucia redaktorowi Bartoszowi Ławskiemu.

więcej

Odsłon: 4288 | Komentarzy: 0
Dodane: 62 dni temu
Wojtku będziemy pamiętali
Dodane: 63 dni temu
Dodane: 72 dni temu
Dziennikarskie świętoWielki powrót lustracji
Wielki powrót lustracjiDodano: 2014-02-04 - 2254 dni temu

Drogie koleżanki i drodzy koledzy,

 

Od pewnego czasy w łonie zarządu naszego oddziału pojawiła się kwestia lustracji. Widocznie opublikowanie książki pod tytułem ‘Resortowe Dzieci’ zainspirowało jednego z członków Zarządu do poproszenia kolegów i koleżanki władz oddziału o przedstawienie stosownych dowodów na to, że nie współpracowali z UB przed rokiem 1989. Wniosek został formalnie postawiony i nie uzyskał większości, ale poszczególni członkowie zapowiedzieli, że mogą podjąć taką próbę z własnej woli jeśli to zaspokoi ciekawość wnioskodawców.

 

W ślad za tym wnioskiem pojawił, się list Sekretarza Generalnego (SG)  naszego Stowarzyszenia. W liście SG wezwał członków wszystkich oddziałów terenowych do rychłego wypełnienia zaleceń Zjazdu SDP z 2005 i Uchwały ZG z 2007. Uchwały te prosiły wszystkich członków władz SDP do  przedstawieniu pisma z IPN świadczącym o tym czy mają (czy nie) świadectwo „ pokrzywdzenia” przez władze PRL. Problem polega na tym, że właśnie od 2007 IPN takich zaświadczeń nie wydaje.  O tym fakcie SG chyba nie wiedział chociaż uchwała ZG zobowiązała Go do przeprowadzenia ‘lustracyjnej’ operacji co roku. O niemożliwości wykonania uchwały SG został powiadomiony przez niżej podpisanego, który podjął wysiłek dostosowania się do wezwania. Jednak SG milczy, i co gorsze, nie wyjaśnia co dalej należy zrobić.

 

 Przewodniczący Komisji Członkowskiej naszego Oddziału Stefan Zubczewski wspomina o tej sprawie na swoim blogu   (http://www.sdp.pl/prywatny/9254,wolnoc-tomku-w-swoim-domku,1391024608)

w którym również pisze o niedawnym przyjęciu Pana Jerzego Targalskiego do grona naszych członków z pominięciem zasad statutowych.

Działania kol. Zubczewskiego  spotkały się z wielce nieprzyjaznym przyjęciem ze strony naszego prezesa Krzysztof Skowrońskiego, który zrugał Stefana  przed uroczystością wręczenia nagród SDP  za to, że  pisze głupoty, jątrzy, wzbudza nienawiść i piszę nieprawdę.

 

W ogóle można powiedzieć, ze komunikacja w naszym Stowarzyszeniu szwankuje. Albo  władza, tzn. ZG milczy lub na nas się denerwują albo żąda abyśmy robili rzeczy niewykonalne (lustracja przez IPN). Problem polega na tym, że zachowanie naszych władz przypomina zwyczaje panujące w PRL w, którym zasady statutowe wszelkich instytucji nie były przestrzegane przez władze a  liczyło się jedynie polecenie władz partyjnych, które robiły co chciały a traktowały tych , którzy się upominali o przestrzeganie zasad i statutów jak ‘warchołów’ i gorzej. Szkoda, ze nasze Stowarzyszenie stacza się do podobnego poziomu

 

Pozdrawiam

Krzysztof Bobiński

Wice Prezes zarządu Oddziału Warszawskiego

Warszawa 4 lutego 2014


Odsłon: 3306 | Komentarzy: 4 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Dodaj swój komentarz

komentarze(4):

Andrzej Bober2014-02-04 15:58:39


Jeśli jest ,jak jest, a wiem ,że jest jeszcze gorzej – to co Was trzyma w uczestnictwie w tym „bractwie”..? Wystąpiłem z niego rok temu, po prawie 50-letniej obecności i słowo daję, że nie odczuwam żadnych dolegliwości. Więcej – po tym moim geście otrzymywałem i otrzymuję więcej wyrazów niezasłużonego chyba szacunku…Odwagi Wam brakuje czy co..?

Pozdrawiam

Andrzej Bober

PS Do tego kroku, do którego Was namawiam wystarczają teksty tego Waszego SG zamieszczane na stronie SDP…

Andrzej Bober2014-02-06 11:20:05
jakoś nie widzę chętnych do zabrania głosu...Skrzydła Wam poopadały..?
Janina Jankowska2014-02-07 04:09:29
Drogie Koleżanki i Koledzy,
W odpowiedzi na list Krzysztofa Bobińskiego, wice prezesa Oddziału Warszawsiego SDP stwierdzam:
Obecna sytuacja wymaga rozsądnego rozwiązania. Odkąd pamiętam zawsze było iskrzenie na linii Zarząd Główny - Oddział Warszawski, ale to, co się dzieje obecnie przekracza granice rozsądku. Brak jest komunikacji. Musimy zacząć ze sobą rozmawiać. Proponuję zorganizowanie czegoś w rodzaju "okrągłego stołu" czyli spotkania przedstawicieli obu struktur z zaproszonymi i zaakceptowanymi przez obydwie strony mediatorami (człokami SDP). Musimy znaleźć płaszczyznę działań, która nas łączą i przedyskutować punkty, które nas dzielą. Musimy znaleźć consensus i sporządzić protokół rozbieżności. Poszukać praktyk rozwiązywania tych różnic na bieżąco. To jest możliwe. Jestem gotowa porozmawiać z przedstawicielami obydwu stron: ZG i Oddziału Warszawskiego i spróbować zorganizować takie spotkanie. SDP jest naszą wspólną wartością. Musimy dla dobra całego środowiska wyjść z szańców światopoglądowych i różnych sympatii politycznych. Apeluję do wszystkich kolegów - rozmawiajmy ze sobą. Przedstawmy swoje argumenty, nie oskarżajmy się, dyskutujmy.

Janina Jankowska

Stefan Zubczewski2014-02-16 13:48:19
Kisi się od dawna sprawa "unacześnienia" prawa autorskiego i prawa prasowego. Tak się składa że coś się ruszyło i UE zajęła się jednym z nich - prawem autorskim - na razie. Tuszę, żę pójdzie to szybciej niż u nas w Najjaśniejszej bo MY mamy inne ważne sprawy na głowie a nie jakieś duperele typu prawo prasowe czy autorskie. Zatem jeśli komuś sprawa nie jest obojętne to proszę o wypełnienie ankiety (w języku polskim jest dostępna), a link do niej poniżej. Pozostaję s szacunkiem - Stefan (Funiek) Zubczewski Szanowni Państwo,

Informujemy, iż kwestionariusz związany z rozpoczętymi przez Komisję Europejską publicznymi konsultacjami dotyczący przyszłego kształtu prawa autorskiego jest już dostępny w języku polskim.

Poniższy link przekierowuje bezpośrednio do kwestionariusza. W górnym prawym roku są do wyboru 3 wersje językowe edycji jej treści, w śród nich jest język polski (w załączeniu wizualizacja).http://www.creatorsforeurope.eu/en/que stionnaireBardzo prosimy odpowiedzieć na możliwie największą ilość pytań, ale nie ma obowiązku odpowiadania na wszystkie z nich. Jedna osobista odpowiedź jest cenniejsza niż kilka o charakterze formalnym.Zespół ds. KomunikacjiStowarzyszenie Autorów ZAiKS


Dodaj komentarz:Adres e-mail nie zostanie wyświetlony na stronie,
służy jedynie możliwości potwierdzenia komentarza.
Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers