DZIAŁO SIĘ

Dodane: 131 dni temu
Jesienią wybierzemy delegatów

12 września 2020 r. o godz. 11.00 w pierwszym terminie odbędzie się Zebranie członków Oddziału Warszawskiego SDP, na którym wybierzemy delegatów na Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy SDP.

więcej

Odsłon: 9063 | Komentarzy: 0
Dodane: 148 dni temu
Pomoc koleżeńska w OW SDP

Pomoc koleżeńska w OW SDPKoleżanki i Koledzy, wszyscy boleśnie odczuwamy ograniczenia związane z epidemią. Wielu dziennikarzy dotkliwie odczuwa skutki izolacji. Nie wszyscy mogą skorzystać ze wsparcia rodziny lub sąsiadów. Dlatego pomyśleliśmy, że przynajmniej w niektórych sprawach możemy pomóc sobie nawzajem. Nie raz już członkowie Oddziału Warszawskiego udowadniali, że w trudnych sytuacjach potrafią się zmobilizować i zadbać jedni o drugich. Telefon: 572015860.

więcej

Odsłon: 7726 | Komentarzy: 0
Dodane: 155 dni temu
Zaproszenie do Teatru Telewizji

Zaproszenie do Teatru TelewizjiNiedawno minęła dziesiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęli członkowie polskiej delegacji lecący na uroczystości do Katynia z urzędującym Prezydentem RP na czele. Tegoroczne obchody rocznic były ograniczone ze względu na przepisy związane ze stanem epidemii. A jak współczesny dramaturg widzi społeczeństwo w obliczu tragedii będzie się można przekonać 27 kwietnia o 21.00 w TVP 1 podczas seansu Teatru Telewizji.

więcej

Odsłon: 7429 | Komentarzy: 0
Dodane: 172 dni temu
Życzenia od Prezesa OW SDPWielki powrót lustracji
Wielki powrót lustracjiDodano: 2014-02-04 - 2428 dni temu

Drogie koleżanki i drodzy koledzy,

 

Od pewnego czasy w łonie zarządu naszego oddziału pojawiła się kwestia lustracji. Widocznie opublikowanie książki pod tytułem ‘Resortowe Dzieci’ zainspirowało jednego z członków Zarządu do poproszenia kolegów i koleżanki władz oddziału o przedstawienie stosownych dowodów na to, że nie współpracowali z UB przed rokiem 1989. Wniosek został formalnie postawiony i nie uzyskał większości, ale poszczególni członkowie zapowiedzieli, że mogą podjąć taką próbę z własnej woli jeśli to zaspokoi ciekawość wnioskodawców.

 

W ślad za tym wnioskiem pojawił, się list Sekretarza Generalnego (SG)  naszego Stowarzyszenia. W liście SG wezwał członków wszystkich oddziałów terenowych do rychłego wypełnienia zaleceń Zjazdu SDP z 2005 i Uchwały ZG z 2007. Uchwały te prosiły wszystkich członków władz SDP do  przedstawieniu pisma z IPN świadczącym o tym czy mają (czy nie) świadectwo „ pokrzywdzenia” przez władze PRL. Problem polega na tym, że właśnie od 2007 IPN takich zaświadczeń nie wydaje.  O tym fakcie SG chyba nie wiedział chociaż uchwała ZG zobowiązała Go do przeprowadzenia ‘lustracyjnej’ operacji co roku. O niemożliwości wykonania uchwały SG został powiadomiony przez niżej podpisanego, który podjął wysiłek dostosowania się do wezwania. Jednak SG milczy, i co gorsze, nie wyjaśnia co dalej należy zrobić.

 

 Przewodniczący Komisji Członkowskiej naszego Oddziału Stefan Zubczewski wspomina o tej sprawie na swoim blogu   (http://www.sdp.pl/prywatny/9254,wolnoc-tomku-w-swoim-domku,1391024608)

w którym również pisze o niedawnym przyjęciu Pana Jerzego Targalskiego do grona naszych członków z pominięciem zasad statutowych.

Działania kol. Zubczewskiego  spotkały się z wielce nieprzyjaznym przyjęciem ze strony naszego prezesa Krzysztof Skowrońskiego, który zrugał Stefana  przed uroczystością wręczenia nagród SDP  za to, że  pisze głupoty, jątrzy, wzbudza nienawiść i piszę nieprawdę.

 

W ogóle można powiedzieć, ze komunikacja w naszym Stowarzyszeniu szwankuje. Albo  władza, tzn. ZG milczy lub na nas się denerwują albo żąda abyśmy robili rzeczy niewykonalne (lustracja przez IPN). Problem polega na tym, że zachowanie naszych władz przypomina zwyczaje panujące w PRL w, którym zasady statutowe wszelkich instytucji nie były przestrzegane przez władze a  liczyło się jedynie polecenie władz partyjnych, które robiły co chciały a traktowały tych , którzy się upominali o przestrzeganie zasad i statutów jak ‘warchołów’ i gorzej. Szkoda, ze nasze Stowarzyszenie stacza się do podobnego poziomu

 

Pozdrawiam

Krzysztof Bobiński

Wice Prezes zarządu Oddziału Warszawskiego

Warszawa 4 lutego 2014


Odsłon: 3520 | Komentarzy: 4 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Dodaj swój komentarz

komentarze(4):

Andrzej Bober2014-02-04 15:58:39


Jeśli jest ,jak jest, a wiem ,że jest jeszcze gorzej – to co Was trzyma w uczestnictwie w tym „bractwie”..? Wystąpiłem z niego rok temu, po prawie 50-letniej obecności i słowo daję, że nie odczuwam żadnych dolegliwości. Więcej – po tym moim geście otrzymywałem i otrzymuję więcej wyrazów niezasłużonego chyba szacunku…Odwagi Wam brakuje czy co..?

Pozdrawiam

Andrzej Bober

PS Do tego kroku, do którego Was namawiam wystarczają teksty tego Waszego SG zamieszczane na stronie SDP…

Andrzej Bober2014-02-06 11:20:05
jakoś nie widzę chętnych do zabrania głosu...Skrzydła Wam poopadały..?
Janina Jankowska2014-02-07 04:09:29
Drogie Koleżanki i Koledzy,
W odpowiedzi na list Krzysztofa Bobińskiego, wice prezesa Oddziału Warszawsiego SDP stwierdzam:
Obecna sytuacja wymaga rozsądnego rozwiązania. Odkąd pamiętam zawsze było iskrzenie na linii Zarząd Główny - Oddział Warszawski, ale to, co się dzieje obecnie przekracza granice rozsądku. Brak jest komunikacji. Musimy zacząć ze sobą rozmawiać. Proponuję zorganizowanie czegoś w rodzaju "okrągłego stołu" czyli spotkania przedstawicieli obu struktur z zaproszonymi i zaakceptowanymi przez obydwie strony mediatorami (człokami SDP). Musimy znaleźć płaszczyznę działań, która nas łączą i przedyskutować punkty, które nas dzielą. Musimy znaleźć consensus i sporządzić protokół rozbieżności. Poszukać praktyk rozwiązywania tych różnic na bieżąco. To jest możliwe. Jestem gotowa porozmawiać z przedstawicielami obydwu stron: ZG i Oddziału Warszawskiego i spróbować zorganizować takie spotkanie. SDP jest naszą wspólną wartością. Musimy dla dobra całego środowiska wyjść z szańców światopoglądowych i różnych sympatii politycznych. Apeluję do wszystkich kolegów - rozmawiajmy ze sobą. Przedstawmy swoje argumenty, nie oskarżajmy się, dyskutujmy.

Janina Jankowska

Stefan Zubczewski2014-02-16 13:48:19
Kisi się od dawna sprawa "unacześnienia" prawa autorskiego i prawa prasowego. Tak się składa że coś się ruszyło i UE zajęła się jednym z nich - prawem autorskim - na razie. Tuszę, żę pójdzie to szybciej niż u nas w Najjaśniejszej bo MY mamy inne ważne sprawy na głowie a nie jakieś duperele typu prawo prasowe czy autorskie. Zatem jeśli komuś sprawa nie jest obojętne to proszę o wypełnienie ankiety (w języku polskim jest dostępna), a link do niej poniżej. Pozostaję s szacunkiem - Stefan (Funiek) Zubczewski Szanowni Państwo,

Informujemy, iż kwestionariusz związany z rozpoczętymi przez Komisję Europejską publicznymi konsultacjami dotyczący przyszłego kształtu prawa autorskiego jest już dostępny w języku polskim.

Poniższy link przekierowuje bezpośrednio do kwestionariusza. W górnym prawym roku są do wyboru 3 wersje językowe edycji jej treści, w śród nich jest język polski (w załączeniu wizualizacja).http://www.creatorsforeurope.eu/en/que stionnaireBardzo prosimy odpowiedzieć na możliwie największą ilość pytań, ale nie ma obowiązku odpowiadania na wszystkie z nich. Jedna osobista odpowiedź jest cenniejsza niż kilka o charakterze formalnym.Zespół ds. KomunikacjiStowarzyszenie Autorów ZAiKS


Dodaj komentarz:Adres e-mail nie zostanie wyświetlony na stronie,
służy jedynie możliwości potwierdzenia komentarza.
Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers