Życzenia od Prezesa Oddziału Warszawskiego SDP
.jpg)
Wielkanoc w Biurze OW SDP i Centrum Medycznym Damiana

Nagrody SDP 2020

Przeciwko bezduszności i głupocie
Żegnamy Adama Zagajewskiego
Przedłużona ostatnia prosta


Szeroko dyskutowana dyrektywa o prawach autorskich i prawach pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym została niedawno przyjęta przez Parlament Europejski. Naukowcy m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego opowiedzą 25 maja o tym, jaki będzie miała wpływ na polskie ustawy o prawie autorskim i ozz, a także, co oznacza dla wydawców.
Konferencja naukowa rozpocznie się o godz. 10.00 na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego będzie dotyczyła nie tylko aspektów prawnych, ale także finansowych. W programie między innymi: wybrane problemy podmiotowe prawa autorskiego, analiza licencji wieloterytorialnej z perspektywy nowej ustawy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi, skutki dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym dla wydawców prasowych, a także instytucji kultury, praw wydawców w związku z ochroną krótkich informacji prasowych i baz danych.
Przedstawiciel Izby Wydawców Prasy, mec. Jacek Wojtaś będzie mówił o znaczeniu dyrektywy o prawach autorskich i prawach pokrewnych dla wydawców prasy i środowiska twórców, a dr hab. Lech Jaworski o prawie dziennikarza jako autora materiału prasowego do anonimatu w świetle prawa autorskiego. Dr Inga Oleksiuk z Uniwersytetu Szczecińskiego poruszy wybrane problemy tzw. sztucznej inteligencji.