DZIAŁO SIĘ

Dodane: 12 dni temu
Potrzebne kontrole

Po ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego, podczas którego padło wiele poważnych zarzutów Prezes Oddziału Warszawskiego SDP Zbigniew Rytel, zasiadający również w Zarządzie Głównym SDP wraz z członkiem ZG Stefanem Truszczyńskim, złożyli do Głównej Komisji Rewizyjnej dwa kolejne wnioski o kontrolę poczynań Prezesa SDP, Zarządu Głównego i pracowników Stowarzyszenia. Tym razem chodzi o pozyskiwanie i wydatkowanie środków z instytucji publicznych oraz o współpracę z firmą STAO, zarządzającą Centrum Prasowym Foksal. Zarzuty są bardzo poważne i wymagają pilnego rozstrzygnięcia, jeszcze przed wznowieniem posiedzenia ZG przerwanego do 23 września 2021 r. Komisja Rewizyjna jest organem zobligowanym do wyjaśnienia tego rodzaju zarzutów i podjęcia właściwych działań w zależności od wyników swoich prac. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem wniosków.

więcej

Odsłon: 3813 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Na udeptanej ziemi

Zarząd Główny SDP pozbawił Sekretarz Generalną i Skarbnik prawa do podpisywania dokumentów bez uzgodnienia. Sekretarz Generalna oskarżyła prezesa o chęć zawarcia niekorzystnych umów finansowych. Prezes przeforsował ponowne zatrudnienie firmy STAO do zarządzania Centrum Prasowym Foksal. W tle padają zarzuty o mobbing, napaści i przebijanie opon. Tak kończy się trzecia kadencja Prezesa Krzysztofa Skowrońskiego.

więcej

Odsłon: 4861 | Komentarzy: 0
Dodane: 35 dni temu
Ferajna z Foksal

Demokratycznie wybrany Zarząd SDP coraz bardziej przypomina Komitet Centralny partii z poprzedniego systemu. Niewielka grupa skupia pełnię władzy, rozdziela między siebie funkcje i zasoby, obchodzi przepisy, nie dotrzymuje zobowiązań i coraz mniej liczy się z wyborcami.

więcej

Odsłon: 4490 | Komentarzy: 0
Dodane: 81 dni temu
Aresztowanie mecenasa
Dodane: 82 dni temu
Wybierzemy władzeŻegnamy Redaktor Bożenę Walewską
Żegnamy Redaktor Bożenę WalewskąDodano: 2021-03-07 - 205 dni temu

Z wielki smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki z Oddziału Warszawskiego SDP, Redaktor Bożeny Walewskiej. W Stowarzyszeniu była od 1977 r. Zawodowo doceniona jako autorka programów telewizyjnych. Od kilkunastu lat pomagała dziennikarzom w znalezieniu pracy.

Ze względu na zaostrzone przepisy stanu epidemii, możliwości udziału w uroczystościach pogrzebowych są mocno ograniczone. Prowadzona więc będzie transmisja Mszy św. z kościoła św. Karola Boromeusza, rozpoczęcie o godz. 11.00, pod adresem: https://youtu.be/lrowDGha1uM

 https://sdp.pl/zegnamy-bozene-walewska/

Bożena Walewska była absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z Telewizją Polską i Polskim Radiem. Była autorką wielu programów dla dzieci i rodziców. Za program "Ziarno" otrzymała Nagrodę Prezesa Telewizji. Współtworzyła Studio "Solidarność", pracowała w Redakcji Programów Katolickich. Przez Papieża Jana Pawła II otrzymała Odznaczenie Benemerenti.

Do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich należała od 1977 r. Zasiadała we władzach Oddziału Warszawskiego SDP - w latach 2002-2005 była Skarbnikiem OW. Organizowała wiele spotkań i konferencji. Od 2003 r. prowadziła biuro pośrednictwa pracy dla dziennikarzy DeSKa, czyli Dziennikarska Samopomoc Koleżeńska. Pomogła wielu z nas. Będziemy pamiętali! Odpoczywaj w pokoju!

Koleżanki i Koledzy z OW SDP


Odsłon: 4666 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers