DZIAŁO SIĘ

Dodane: 25 dni temu
Aresztowanie mecenasa

Media poinformowały, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało grupę osób, które są zaangażowane w proceder przejmowania warszawskich nieruchomości. Wśród zatrzymanych jest Michał S., czyli prawnik występujący z roszczeniami do nieruchomości, gdzie dzisiaj stoi nasz Dom Dziennikarza przy Foksal.

więcej

Odsłon: 7755 | Komentarzy: 1
Dodane: 26 dni temu
Wybierzemy władze

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podjął decyzję, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Warszawskiego odbędzie się 23 października 2021 r. W pierwszym terminie o godz. 11.00 w warszawskim Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5.

więcej

Odsłon: 4216 | Komentarzy: 0
Dodane: 47 dni temu
SDP centralnie sterowane

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podczas czerwcowego posiedzenia, przyjął regulamin, który daje Prezesowi i Sekretarzowi Generalnemu możliwość decydowania, kogo oddziały mogą przyjąć do Stowarzyszenia, a kogo nie, choć nasz Statut mówi wyraźnie, że to Zarządy Oddziałów decydują o przyjęciach nowych członków. Grupa rządząca SDP sięga po coraz więcej władzy. Tymczasem wyniki finansowe pokazują, że nie radzi sobie ani z zarządzaniem naszym wspólnym majątkiem, ani z komunikacją.

więcej

Odsłon: 4334 | Komentarzy: 0
Dodane: 63 dni temu
Nagrody Witolda Hulewicza
Dodane: 107 dni temu
Żegnamy Honorowego Prezesa SDPŻegnamy Adama Zagajewskiego
Dodano: 2021-03-22 - 134 dni temu

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adama Zagajewskiego. Poeta, prozaik, wykładowca akademicki, był również związany z kilkoma tytułami prasowymi. Od 1994 r. należał do Oddziału Warszawskiego SDP.


Adam Zagajewski urodził się 21 czerwca 1945 r. we Lwowie. Studiował na psychologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był związany z poetyckim ruchem Nowej Fali w Krakowie. Wywodził się z programu krakowskiej Grupy "Teraz". Po podpisaniu listy 59 w 1975 był objęty zakazem druku. W 1978 podpisał deklarację założycielską Towarzystwa Kursów Naukowych, którego był wykładowcą. W sierpniu 1980 r. dołączył do apelu 64 uczonych, pisarzy i publicystów do władz komunistycznych o podjęcie dialogu ze strajkującymi robotnikami. Uniwersytecie w Chicago oraz jako profesor wizytujący na Uniwersytecie Houston.

W latach 1975-76 był kierownikiem działu literackiego Dwutygodnika Student, a od 1976 do 1979 współpracownikiem miesięcznika Znak. Od 1983 r. należał do zespołu redakcyjnego Zeszytów Literackich.

Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość i popularyzację literatury.

Zmarł w Krakowie 21 marca 2021 r.

Cześć Jego pamięci!

 


Odsłon: 4692 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers