DZIAŁO SIĘ

Dodane: tydzień temu
Żegnamy Marka Pawłowicza

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Pawłowicza, dziennikarza, członka Oddziału Warszawskiego SDP. Masza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 19 października 2021 r. o godz. 13.00 w Kościele Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14.

więcej

Odsłon: 3874 | Komentarzy: 2
Dodane: 12 dni temu
Statutowe wnioski na Zjazd

Statutowe wnioski na ZjazdCzłonkowie Oddziału Warszawskiego SDP, Zofia Zubczewska i Stefan Zubczewski przekazali Komisji Zjazdowej wnioski dotyczące m.in. przywrócenia poprzedniej procedury przyjmowania członków, z uwzględnieniem stażu kandydackiego i dwóch wprowadzających oraz przywrócenia możliwości komentowania artykułów na stronie internetowej SDP. Wszystkie publikujemy poniżej.

więcej

Odsłon: 5569 | Komentarzy: 0
Dodane: 12 dni temu
Dopuścić dziennikarzy do granicy

Dwoje Członków Oddziału Warszawskiego SDP, Janina Jankowska i Stefan Truszczyński wystosowało do Prezesa SDP apel w sprawie zniesienia zakazu przebywania dziennikarzy na terenach objętych stanem wyjątkowym przy granicy Polski z Białorusią. Apel podpisała również Agnieszka Romaszewska-Guzy. Publikujemy tekst apelu.

więcej

Odsłon: 4904 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Wnioski na Zjazd
Dodane: 30 dni temu
Zmarł Jerzy Targalski
Dodane: 34 dni temu
Potrzebne kontroleŻegnamy Adama Zagajewskiego
Dodano: 2021-03-22 - 212 dni temu

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adama Zagajewskiego. Poeta, prozaik, wykładowca akademicki, był również związany z kilkoma tytułami prasowymi. Od 1994 r. należał do Oddziału Warszawskiego SDP.


Adam Zagajewski urodził się 21 czerwca 1945 r. we Lwowie. Studiował na psychologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był związany z poetyckim ruchem Nowej Fali w Krakowie. Wywodził się z programu krakowskiej Grupy "Teraz". Po podpisaniu listy 59 w 1975 był objęty zakazem druku. W 1978 podpisał deklarację założycielską Towarzystwa Kursów Naukowych, którego był wykładowcą. W sierpniu 1980 r. dołączył do apelu 64 uczonych, pisarzy i publicystów do władz komunistycznych o podjęcie dialogu ze strajkującymi robotnikami. Uniwersytecie w Chicago oraz jako profesor wizytujący na Uniwersytecie Houston.

W latach 1975-76 był kierownikiem działu literackiego Dwutygodnika Student, a od 1976 do 1979 współpracownikiem miesięcznika Znak. Od 1983 r. należał do zespołu redakcyjnego Zeszytów Literackich.

Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość i popularyzację literatury.

Zmarł w Krakowie 21 marca 2021 r.

Cześć Jego pamięci!

 


Odsłon: 4927 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers