DZIAŁO SIĘ

Dodane: 10 dni temu
Potrzebne kontrole

Po ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego, podczas którego padło wiele poważnych zarzutów Prezes Oddziału Warszawskiego SDP Zbigniew Rytel, zasiadający również w Zarządzie Głównym SDP wraz z członkiem ZG Stefanem Truszczyńskim, złożyli do Głównej Komisji Rewizyjnej dwa kolejne wnioski o kontrolę poczynań Prezesa SDP, Zarządu Głównego i pracowników Stowarzyszenia. Tym razem chodzi o pozyskiwanie i wydatkowanie środków z instytucji publicznych oraz o współpracę z firmą STAO, zarządzającą Centrum Prasowym Foksal. Zarzuty są bardzo poważne i wymagają pilnego rozstrzygnięcia, jeszcze przed wznowieniem posiedzenia ZG przerwanego do 23 września 2021 r. Komisja Rewizyjna jest organem zobligowanym do wyjaśnienia tego rodzaju zarzutów i podjęcia właściwych działań w zależności od wyników swoich prac. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem wniosków.

więcej

Odsłon: 3792 | Komentarzy: 0
Dodane: 13 dni temu
Na udeptanej ziemi

Zarząd Główny SDP pozbawił Sekretarz Generalną i Skarbnik prawa do podpisywania dokumentów bez uzgodnienia. Sekretarz Generalna oskarżyła prezesa o chęć zawarcia niekorzystnych umów finansowych. Prezes przeforsował ponowne zatrudnienie firmy STAO do zarządzania Centrum Prasowym Foksal. W tle padają zarzuty o mobbing, napaści i przebijanie opon. Tak kończy się trzecia kadencja Prezesa Krzysztofa Skowrońskiego.

więcej

Odsłon: 4846 | Komentarzy: 0
Dodane: 33 dni temu
Ferajna z Foksal

Demokratycznie wybrany Zarząd SDP coraz bardziej przypomina Komitet Centralny partii z poprzedniego systemu. Niewielka grupa skupia pełnię władzy, rozdziela między siebie funkcje i zasoby, obchodzi przepisy, nie dotrzymuje zobowiązań i coraz mniej liczy się z wyborcami.

więcej

Odsłon: 4478 | Komentarzy: 0
Dodane: 79 dni temu
Aresztowanie mecenasa
Dodane: 80 dni temu
Wybierzemy władzePożegnaliśmy Stefana Bratkowskiego
Pożegnaliśmy Stefana BratkowskiegoDodano: 2021-05-13 - 136 dni temu

Honorowy Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich spoczął 11 maja w grobie rodzinnym na Starych Powązkach w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyli Mu oprócz Rodziny i Przyjaciół także przedstawiciele SDP z Prezes Honorową Krystyną Mokrosińską i Prezesem OW SDP Zbigniewem Rytelem.

Wartę straży miejskiej przy urnie z prochami Stefana Bratkowskiego wystawił Prezydent Warszawy. Przy grobie odegrano hymn miasta. W uroczystościach wzięło udział wielu dziennikarzy, współpracowników Stefana Bratkowskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, w których Stefan Bratkowski działał. Obecni byli także przedstawiciele obecnych i byłych władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Na prośbę rodziny Stefana Bratkowskiego w imieniu naszego Stowarzyszenia, Zmarłego pożegnał redaktor Ernest Skalski. Mówił o zasługach Stefana Bratkowskiego jako prezesa naszej organizacji od 1980 r. i w przeprowadzeniu SDP przez trudny czas stanu wojennego.

O znaczeniu twórczości Stefana Bratkowskiego dla całego środowiska dziennikarskiego napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych: „w wolnej Polsce był jednym z najważniejszych dziennikarskich autorytetów. Był ikoną dziennikarstwa i drogowskazem moralnym”.

Swoim przykładem potwierdził te słowa Jerzy Baczyński, mówiąc, że Stefan Bratkowski był dla niego idolem, mentorem i nauczycielem. Redaktor Naczelny tygodnika „Polityka” wspomniał, jak Stefan Bratkowski mówił, że dziennikarstwo to nie jest zawód taki jak każdy inny, to misja publiczna, służba społeczna.

Walkę Stefana Bratkowskiego o wolność słowa i pluralizm mediów wspomniał z kolei w swoim wystąpieniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

O dokonaniach Zmarłego w walce o prawa człowieka mówiła natomiast prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prywatnie kuzynka Stefana Bratkowskiego, Danuta Przywara.

Wzruszające i ciepłe było pożegnanie Zmarłego przez Bogdana Misia, który redaguje założony przez Stefana Bratkowskiego w 2008 r. Niezależny Portal Dziennikarski „Studio Opinii”. Przyjaciel i współpracownik mówił o stylu dziennikarstwa, w którym nie ma miejsca na sensację i stylu zarządzania poprzez łagodzenie potencjalnych konfliktów.

Rodzina Zmarłego podziękowała za pomoc udzieloną Stefanowi Bratkowskiemu przez ZAiKS i Fundację Solidarności Dziennikarskiej SDP.

My – Koleżanki i Koledzy z Oddziału Warszawskiego SDP - dziękujemy Stefanowi Bratkowskiemu, że był z nami. Tych spośród naszego grona, którzy nie mogli towarzyszyć Zmarłemu w ostatniej drodze, informuję, że śp. Stefan Bratkowski spoczął na Starych Powązkach, kwatera 105, alejka Y.

Cześć Jego pamięci!

Dorota Bogucka


Odsłon: 9944 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers