DZIAŁO SIĘ

Dodane: 25 dni temu
Aresztowanie mecenasa

Media poinformowały, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało grupę osób, które są zaangażowane w proceder przejmowania warszawskich nieruchomości. Wśród zatrzymanych jest Michał S., czyli prawnik występujący z roszczeniami do nieruchomości, gdzie dzisiaj stoi nasz Dom Dziennikarza przy Foksal.

więcej

Odsłon: 7756 | Komentarzy: 1
Dodane: 26 dni temu
Wybierzemy władze

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podjął decyzję, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Warszawskiego odbędzie się 23 października 2021 r. W pierwszym terminie o godz. 11.00 w warszawskim Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5.

więcej

Odsłon: 4218 | Komentarzy: 0
Dodane: 47 dni temu
SDP centralnie sterowane

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podczas czerwcowego posiedzenia, przyjął regulamin, który daje Prezesowi i Sekretarzowi Generalnemu możliwość decydowania, kogo oddziały mogą przyjąć do Stowarzyszenia, a kogo nie, choć nasz Statut mówi wyraźnie, że to Zarządy Oddziałów decydują o przyjęciach nowych członków. Grupa rządząca SDP sięga po coraz więcej władzy. Tymczasem wyniki finansowe pokazują, że nie radzi sobie ani z zarządzaniem naszym wspólnym majątkiem, ani z komunikacją.

więcej

Odsłon: 4335 | Komentarzy: 0
Dodane: 63 dni temu
Nagrody Witolda Hulewicza
Dodane: 107 dni temu
Żegnamy Honorowego Prezesa SDPPożegnaliśmy Stefana Bratkowskiego
Pożegnaliśmy Stefana BratkowskiegoDodano: 2021-05-13 - 82 dni temu

Honorowy Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich spoczął 11 maja w grobie rodzinnym na Starych Powązkach w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyli Mu oprócz Rodziny i Przyjaciół także przedstawiciele SDP z Prezes Honorową Krystyną Mokrosińską i Prezesem OW SDP Zbigniewem Rytelem.

Wartę straży miejskiej przy urnie z prochami Stefana Bratkowskiego wystawił Prezydent Warszawy. Przy grobie odegrano hymn miasta. W uroczystościach wzięło udział wielu dziennikarzy, współpracowników Stefana Bratkowskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, w których Stefan Bratkowski działał. Obecni byli także przedstawiciele obecnych i byłych władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Na prośbę rodziny Stefana Bratkowskiego w imieniu naszego Stowarzyszenia, Zmarłego pożegnał redaktor Ernest Skalski. Mówił o zasługach Stefana Bratkowskiego jako prezesa naszej organizacji od 1980 r. i w przeprowadzeniu SDP przez trudny czas stanu wojennego.

O znaczeniu twórczości Stefana Bratkowskiego dla całego środowiska dziennikarskiego napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych: „w wolnej Polsce był jednym z najważniejszych dziennikarskich autorytetów. Był ikoną dziennikarstwa i drogowskazem moralnym”.

Swoim przykładem potwierdził te słowa Jerzy Baczyński, mówiąc, że Stefan Bratkowski był dla niego idolem, mentorem i nauczycielem. Redaktor Naczelny tygodnika „Polityka” wspomniał, jak Stefan Bratkowski mówił, że dziennikarstwo to nie jest zawód taki jak każdy inny, to misja publiczna, służba społeczna.

Walkę Stefana Bratkowskiego o wolność słowa i pluralizm mediów wspomniał z kolei w swoim wystąpieniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

O dokonaniach Zmarłego w walce o prawa człowieka mówiła natomiast prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prywatnie kuzynka Stefana Bratkowskiego, Danuta Przywara.

Wzruszające i ciepłe było pożegnanie Zmarłego przez Bogdana Misia, który redaguje założony przez Stefana Bratkowskiego w 2008 r. Niezależny Portal Dziennikarski „Studio Opinii”. Przyjaciel i współpracownik mówił o stylu dziennikarstwa, w którym nie ma miejsca na sensację i stylu zarządzania poprzez łagodzenie potencjalnych konfliktów.

Rodzina Zmarłego podziękowała za pomoc udzieloną Stefanowi Bratkowskiemu przez ZAiKS i Fundację Solidarności Dziennikarskiej SDP.

My – Koleżanki i Koledzy z Oddziału Warszawskiego SDP - dziękujemy Stefanowi Bratkowskiemu, że był z nami. Tych spośród naszego grona, którzy nie mogli towarzyszyć Zmarłemu w ostatniej drodze, informuję, że śp. Stefan Bratkowski spoczął na Starych Powązkach, kwatera 105, alejka Y.

Cześć Jego pamięci!

Dorota Bogucka


Odsłon: 9648 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers