DZIAŁO SIĘ

Dodane: 25 dni temu
Aresztowanie mecenasa

Media poinformowały, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało grupę osób, które są zaangażowane w proceder przejmowania warszawskich nieruchomości. Wśród zatrzymanych jest Michał S., czyli prawnik występujący z roszczeniami do nieruchomości, gdzie dzisiaj stoi nasz Dom Dziennikarza przy Foksal.

więcej

Odsłon: 7756 | Komentarzy: 1
Dodane: 26 dni temu
Wybierzemy władze

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podjął decyzję, że Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Warszawskiego odbędzie się 23 października 2021 r. W pierwszym terminie o godz. 11.00 w warszawskim Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5.

więcej

Odsłon: 4218 | Komentarzy: 0
Dodane: 47 dni temu
SDP centralnie sterowane

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podczas czerwcowego posiedzenia, przyjął regulamin, który daje Prezesowi i Sekretarzowi Generalnemu możliwość decydowania, kogo oddziały mogą przyjąć do Stowarzyszenia, a kogo nie, choć nasz Statut mówi wyraźnie, że to Zarządy Oddziałów decydują o przyjęciach nowych członków. Grupa rządząca SDP sięga po coraz więcej władzy. Tymczasem wyniki finansowe pokazują, że nie radzi sobie ani z zarządzaniem naszym wspólnym majątkiem, ani z komunikacją.

więcej

Odsłon: 4335 | Komentarzy: 0
Dodane: 63 dni temu
Nagrody Witolda Hulewicza
Dodane: 107 dni temu
Żegnamy Honorowego Prezesa SDPAresztowanie mecenasa
Dodano: 2021-07-09 - 25 dni temu

Media poinformowały, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało grupę osób, które są zaangażowane w proceder przejmowania warszawskich nieruchomości. Wśród zatrzymanych jest Michał S., czyli prawnik występujący z roszczeniami do nieruchomości, gdzie dzisiaj stoi nasz Dom Dziennikarza przy Foksal.

O zatrzymaniu przez CBA grupy osób zajmujących się przejmowaniem warszawskich nieruchomości, w tym Michała Sobańskiego, pisało „Do Rzeczy” i mówił Witold Gadowski, dziennikarz komentujący rzeczywistość we własnym kanale informacyjnym w Internecie, a także wiceprezes SDP.

Sprawa jak najbardziej dotyczy naszej organizacji, bo Michał Sobański to ten prawnik, który przejął (kupił, dostał?) roszczenia przedwojennych właścicieli do nieruchomości przy Foksal, na której po II wojnie światowej została wybudowana obecna siedziba SDP. Sprawę tego, jak pan Sobański wraz z małżonką nabył roszczenia od rodziny Bourbonów bada obecnie Prokuratura. Ale to nie przeszkadzało Państwu Sobańskim działać.

Michał Sobański wystąpił do SDP z propozycją ugody, której istota polegała na tym, że w zamian za to, że SDP zaprzestanie walki o naszą siedzibę, małżeństwo Sobańskich nie wyrzuci nas z naszej siedziby przez kolejne 5 lat. Istne Inflanty! Sienkiewiczowski Zagłoba mógłby się uczyć!

Jeszcze ciekawiej zrobiło się, kiedy wyszło na jaw, że propozycję ugody państwo Sobańscy złożyli Stowarzyszeniu na prośbę … Prezesa SDP, Krzysztofa Skowrońskiego. Czym ten ostatni mógł się kierować, proponując naszemu przeciwnikowi procesowemu zawarcie umowy, która w praktyce umożliwiłaby pp. Sobańskim przejęcie siedziby SDP, trudno dociec. Propozycja Prezesa Skowrońskiego spotkała się ze stanowczym sprzeciwem części Zarządu Głównego i do podpisania umowy z pp. Sobańskimi na szczęście (wciąż) nie doszło.

Dorota Bogucka


Odsłon: 7756 | Komentarzy: 1 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers