DZIAŁO SIĘ

Dodane: 12 dni temu
Potrzebne kontrole

Po ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego, podczas którego padło wiele poważnych zarzutów Prezes Oddziału Warszawskiego SDP Zbigniew Rytel, zasiadający również w Zarządzie Głównym SDP wraz z członkiem ZG Stefanem Truszczyńskim, złożyli do Głównej Komisji Rewizyjnej dwa kolejne wnioski o kontrolę poczynań Prezesa SDP, Zarządu Głównego i pracowników Stowarzyszenia. Tym razem chodzi o pozyskiwanie i wydatkowanie środków z instytucji publicznych oraz o współpracę z firmą STAO, zarządzającą Centrum Prasowym Foksal. Zarzuty są bardzo poważne i wymagają pilnego rozstrzygnięcia, jeszcze przed wznowieniem posiedzenia ZG przerwanego do 23 września 2021 r. Komisja Rewizyjna jest organem zobligowanym do wyjaśnienia tego rodzaju zarzutów i podjęcia właściwych działań w zależności od wyników swoich prac. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem wniosków.

więcej

Odsłon: 3813 | Komentarzy: 0
Dodane: 15 dni temu
Na udeptanej ziemi

Zarząd Główny SDP pozbawił Sekretarz Generalną i Skarbnik prawa do podpisywania dokumentów bez uzgodnienia. Sekretarz Generalna oskarżyła prezesa o chęć zawarcia niekorzystnych umów finansowych. Prezes przeforsował ponowne zatrudnienie firmy STAO do zarządzania Centrum Prasowym Foksal. W tle padają zarzuty o mobbing, napaści i przebijanie opon. Tak kończy się trzecia kadencja Prezesa Krzysztofa Skowrońskiego.

więcej

Odsłon: 4861 | Komentarzy: 0
Dodane: 35 dni temu
Ferajna z Foksal

Demokratycznie wybrany Zarząd SDP coraz bardziej przypomina Komitet Centralny partii z poprzedniego systemu. Niewielka grupa skupia pełnię władzy, rozdziela między siebie funkcje i zasoby, obchodzi przepisy, nie dotrzymuje zobowiązań i coraz mniej liczy się z wyborcami.

więcej

Odsłon: 4490 | Komentarzy: 0
Dodane: 81 dni temu
Aresztowanie mecenasa
Dodane: 82 dni temu
Wybierzemy władzeAresztowanie mecenasa
Dodano: 2021-07-09 - 81 dni temu

Media poinformowały, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało grupę osób, które są zaangażowane w proceder przejmowania warszawskich nieruchomości. Wśród zatrzymanych jest Michał S., czyli prawnik występujący z roszczeniami do nieruchomości, gdzie dzisiaj stoi nasz Dom Dziennikarza przy Foksal.

O zatrzymaniu przez CBA grupy osób zajmujących się przejmowaniem warszawskich nieruchomości, w tym Michała Sobańskiego, pisało „Do Rzeczy” i mówił Witold Gadowski, dziennikarz komentujący rzeczywistość we własnym kanale informacyjnym w Internecie, a także wiceprezes SDP.

Sprawa jak najbardziej dotyczy naszej organizacji, bo Michał Sobański to ten prawnik, który przejął (kupił, dostał?) roszczenia przedwojennych właścicieli do nieruchomości przy Foksal, na której po II wojnie światowej została wybudowana obecna siedziba SDP. Sprawę tego, jak pan Sobański wraz z małżonką nabył roszczenia od rodziny Bourbonów bada obecnie Prokuratura. Ale to nie przeszkadzało Państwu Sobańskim działać.

Michał Sobański wystąpił do SDP z propozycją ugody, której istota polegała na tym, że w zamian za to, że SDP zaprzestanie walki o naszą siedzibę, małżeństwo Sobańskich nie wyrzuci nas z naszej siedziby przez kolejne 5 lat. Istne Inflanty! Sienkiewiczowski Zagłoba mógłby się uczyć!

Jeszcze ciekawiej zrobiło się, kiedy wyszło na jaw, że propozycję ugody państwo Sobańscy złożyli Stowarzyszeniu na prośbę … Prezesa SDP, Krzysztofa Skowrońskiego. Czym ten ostatni mógł się kierować, proponując naszemu przeciwnikowi procesowemu zawarcie umowy, która w praktyce umożliwiłaby pp. Sobańskim przejęcie siedziby SDP, trudno dociec. Propozycja Prezesa Skowrońskiego spotkała się ze stanowczym sprzeciwem części Zarządu Głównego i do podpisania umowy z pp. Sobańskimi na szczęście (wciąż) nie doszło.

Dorota Bogucka


Odsłon: 9086 | Komentarzy: 1 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers