DZIAŁO SIĘ

Dodane: 21 dni temu
Nagrody Witolda Hulewicza

Nagrody Witolda HulewiczaW najbliższy piątek, 4 czerwca, odbędzie się w Warszawie Gala 25. edycji Nagród im. Witolda Hulewicza. Jednym z organizatorów jest Członek Zarządu Głównego SDP Ireneusz Bruski, od niedawna redaktor naczelny pisma Ostoja.

więcej

Odsłon: 4125 | Komentarzy: 0
Dodane: 40 dni temu
Pożegnaliśmy Stefana Bratkowskiego

Pożegnaliśmy Stefana BratkowskiegoHonorowy Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich spoczął 11 maja w grobie rodzinnym na Starych Powązkach w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyli Mu oprócz Rodziny i Przyjaciół także przedstawiciele SDP z Prezes Honorową Krystyną Mokrosińską i Prezesem OW SDP Zbigniewem Rytelem.

więcej

Odsłon: 9295 | Komentarzy: 0
Dodane: 65 dni temu
Żegnamy Honorowego Prezesa SDP

Żegnamy Honorowego Prezesa SDPUroczystości pogrzebowe Stefana Bratkowskiego rozpoczną się 11 maja o godz. 14.30 na Starych Powązkach. Kondukt wyruszy spod bramy numer IV.

więcej

Odsłon: 5149 | Komentarzy: 0
Dodane: 82 dni temu
Nagrody SDP 2020Żegnamy Redaktora Ryszarda Miazka
Dodano: 2020-10-04 - 261 dni temu
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci redaktora Ryszarda Miazka, naszego kolegi z OW SDP, publicysty, byłego prezesa TVP i Polskiego Radia.

Ryszard Miazek (ur. 1945 – zm. 2020), absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, był doktorem nauk ekonomicznych. Redaktor naczelny m.in. gazety „Wieś i Państwo” oraz „Zielonego Sztandaru”. W 1992 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu w czasie, gdy Waldemar Pawlak po raz pierwszy otrzymał misję stworzenia Rady Ministrów. W następnych latach zasiadał w Krajowej Radzie Radofonii i Telewizji, kierował Zarządem Telewizji Polskiej, a później został prezesem Polskiego Radia. Współpracował z „Rzeczpospolitą”. Był także związany z warszawskimi instytucjami kultury: kierował Centralną Biblioteką Rolniczą i Mazowieckim Centrum Kultury, a ostatnio działem naukowo-oświatowym Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Spotkałam Ryszarda Miazka w latach dziewięćdziesiątych, na początku mojej drogi zawodowej i zapamiętam Go jako życzliwego człowieka, szukającego porozumienia i zachowującego spokój nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Niech odpoczywa w pokoju!

Dorota Bogucka
Odsłon: 3969 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers