DZIAŁO SIĘ

Dodane: 10 dni temu
Potrzebne kontrole

Po ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego, podczas którego padło wiele poważnych zarzutów Prezes Oddziału Warszawskiego SDP Zbigniew Rytel, zasiadający również w Zarządzie Głównym SDP wraz z członkiem ZG Stefanem Truszczyńskim, złożyli do Głównej Komisji Rewizyjnej dwa kolejne wnioski o kontrolę poczynań Prezesa SDP, Zarządu Głównego i pracowników Stowarzyszenia. Tym razem chodzi o pozyskiwanie i wydatkowanie środków z instytucji publicznych oraz o współpracę z firmą STAO, zarządzającą Centrum Prasowym Foksal. Zarzuty są bardzo poważne i wymagają pilnego rozstrzygnięcia, jeszcze przed wznowieniem posiedzenia ZG przerwanego do 23 września 2021 r. Komisja Rewizyjna jest organem zobligowanym do wyjaśnienia tego rodzaju zarzutów i podjęcia właściwych działań w zależności od wyników swoich prac. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem wniosków.

więcej

Odsłon: 3792 | Komentarzy: 0
Dodane: 13 dni temu
Na udeptanej ziemi

Zarząd Główny SDP pozbawił Sekretarz Generalną i Skarbnik prawa do podpisywania dokumentów bez uzgodnienia. Sekretarz Generalna oskarżyła prezesa o chęć zawarcia niekorzystnych umów finansowych. Prezes przeforsował ponowne zatrudnienie firmy STAO do zarządzania Centrum Prasowym Foksal. W tle padają zarzuty o mobbing, napaści i przebijanie opon. Tak kończy się trzecia kadencja Prezesa Krzysztofa Skowrońskiego.

więcej

Odsłon: 4846 | Komentarzy: 0
Dodane: 33 dni temu
Ferajna z Foksal

Demokratycznie wybrany Zarząd SDP coraz bardziej przypomina Komitet Centralny partii z poprzedniego systemu. Niewielka grupa skupia pełnię władzy, rozdziela między siebie funkcje i zasoby, obchodzi przepisy, nie dotrzymuje zobowiązań i coraz mniej liczy się z wyborcami.

więcej

Odsłon: 4476 | Komentarzy: 0
Dodane: 79 dni temu
Aresztowanie mecenasa
Dodane: 80 dni temu
Wybierzemy władzeŻegnamy Redaktora Ryszarda Miazka
Dodano: 2020-10-04 - 357 dni temu
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci redaktora Ryszarda Miazka, naszego kolegi z OW SDP, publicysty, byłego prezesa TVP i Polskiego Radia.

Ryszard Miazek (ur. 1945 – zm. 2020), absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, był doktorem nauk ekonomicznych. Redaktor naczelny m.in. gazety „Wieś i Państwo” oraz „Zielonego Sztandaru”. W 1992 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu w czasie, gdy Waldemar Pawlak po raz pierwszy otrzymał misję stworzenia Rady Ministrów. W następnych latach zasiadał w Krajowej Radzie Radofonii i Telewizji, kierował Zarządem Telewizji Polskiej, a później został prezesem Polskiego Radia. Współpracował z „Rzeczpospolitą”. Był także związany z warszawskimi instytucjami kultury: kierował Centralną Biblioteką Rolniczą i Mazowieckim Centrum Kultury, a ostatnio działem naukowo-oświatowym Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Spotkałam Ryszarda Miazka w latach dziewięćdziesiątych, na początku mojej drogi zawodowej i zapamiętam Go jako życzliwego człowieka, szukającego porozumienia i zachowującego spokój nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Niech odpoczywa w pokoju!

Dorota Bogucka
Odsłon: 4240 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers