W najbliższą niedzielę – 3 lipca o godz. 19.00 Chór Allegrezza del Canto da koncert w Kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Wesołej.

W programie koncertu:

Część sakralna, repertuar kościoła wschodniego.

1. Modlitwa za Ukrainę

2. Swiatyj Boże

3. Ot junosti

4. Tebie pojem

5. Blagoslowi dusze moja

6. Otcze nasz

7. Chrystos woskresie

Część z muzyką świecką: utwory ukraińskie i polskie poetyckie

8. Zorie moja weczirniaja

9. Szczedryk

10. Wodohraj

11. Kołysanka K.I. Gałczyński

12. Stacyjka Zdrój

Chór powstał w 2003 r. To liczny zespół o strukturze cztero- lub ośmiogłosowej. Koncerty chóru charakteryzują się wyjątkową atmosferą. Odpowiedni dobór utworów, a także zmniejszanie dystansu pomiędzy wykonawcą, a publicznością tworzą niepowtarzalną aurę, dzięki której sztuka wysoka prezentowana przez zespół amatorski staje się przekonująca, wymowna i – co najważniejsze – pogłębia, przemienia i naprawia rzeczywistość.

Allegrezza del Canto to po włosku radość śpiewania. Chór jest zespołem w pełni amatorskim. Chociaż startuje z różnych poziomów umuzykalnienia, wszyscy zmierzają do jednego celu: by śpiew niósł radość nie tylko wykonawcom, lecz także publiczności.

Informacje organizacyjne:

Wstęp wolny. Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Opatrzności Bożej przy ulicy Piotra Skargi 2, 05-075 Warszawa Wesoła. Będąc w świątyni warto zwrócić uwagę na malowidła Jerzego Nowosielskiego.

Dojazd do Wesołej: kolejka WKD nr S2, z Warszawy Śródmieście to ok. 18 min., potem pieszo ok. 7-10 min.

Można dojechać autobusem 514, wysiąść jeden przystanek za przystankiem „Ratusz Wesoła” i stamtąd przejść ok. 7-10 min. Foto: materiały chóru Allegrezza del Canto