Sytuacja naszych rodaków na Ukrainie jest dramatyczna. Dotychczas  bardzo wielu z nich utrzymywało się dzięki przyjazdom polskich  wycieczek. Teraz z powodu pandemii i wojny  jest to niemożliwe.  Mimo to Lwowiacy pomagają  uchodźcom, pracując w komitetach pomocy. Wspomóżmy ich, jak możemy.  Zapraszamy 9 marca  br. o godz. 19.00 na koncert dwóch chórów: Amici Canentes pod dyrekcją Agnieszki Zińczuk oraz Allegrezza del Canto pod dyrekcją Magdaleny Trzcionkowskiej (foto). 

Chóry wykonają różnorodny repertuar ze skarbca muzyki europejskiej. Zabrzmią kontemplacyjne utwory sakralne, muzyka dawna i klasyczna oraz współczesne aranżacje polskiej muzyki ludowej.

Koncert odbędzie się w  Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich na Foksal 3/5 w Warszawie.   Będzie  to  koncert charytatywny, podczas którego zbierzemy pieniądze dla Lwowiaków.

Jestem przekonana, że muzyka poruszy nasze serca i przypomni o dramatycznej sytuacji ludności na Ukrainie, atakowanej  przez Rosjan.  Ci ludzie wymagają naszej pomocy, co w Polsce rozumiemy doskonale i pomagamy jak nikt inny. Wiem, że się na Was nie zawiedziemy. 

Jeżeli ktoś nie będzie mógł zjawić się na koncercie, może  też zaofiarowac swą pomoc  i wpłacić pieniądze  na rachunek Oddziału Warszawskiego SDP: 58 1020 1156 0000 7202 0061 6961  z dopiskiem „Pomoc”.                    

Hanna Budzisz –  wiceprezes oddziału warszawskiego SDP