Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Macieja Parowskiego, dziennikarza, pisarza, wieloletniego redaktora Fantastyki, później redaktora naczelnego Nowej Fantastyki. Redaktor Maciej Parowski był członkiem OW SDP. Cześć Jego pamięci!

Maciej Parowski był absolwentem Politechniki Warszawskiej. Pracował jako felietonista, kierownik działu kulturalnego, potem sekretarz redakcji i redaktor naczelny tygodnika studenckiego „Politechnik”. Publikował w „Razem”, „Życiu Warszawy”, „Na Przełaj”, „Kulturze”, „Ekranie” i „Polityce”Od 1982 roku do 2013 roku był kierownikiem działu literatury polskiej w miesięczniku „Fantastyka” (później „Nowa Fantastyka”), w latach 1992-2003 był również jego redaktorem naczelnym. Żegnający go koledzy piszą, że w ostatnich latach był dobrym duchem redakcyjnej rodziny. Na jego tekstach wychowały się pokolenia miłośników fantastyki.

Był autorem powieści „Twarzą ku ziemi” i opowiadań. Tworzył też scenariusze komiksowe („Funky Koval”, „Wiedźmin”), a jego eseje, analizy, wywiady, recenzje zapełniały kolejne tomy „Małp Pana Boga”.

W 2007 roku odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.