Klub Historyczny SDP zaprasza 25.11. (sobota) o godz. 12:00 do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Dla członków SDP wstęp wolny!

W związku z dużym zainteresowaniem postacią Józefa Piłsudskiego oraz licznymi pytaniami o związany z nim wątek historyczny, z radością zawiadamiamy, że udało nam się zorganizować bezpłatnie dla naszych Członków niecodzienną wycieczkę do Sulejówka.

Obecnie prowadzimy zapisy uczestników.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: o.warszawski@sdp.pl podając imię, nazwisko i numer telefonu.

W razie pytań, można dzwonić na numery tel:  22 827 75 35, 572 015 860.

Po potwierdzeniu zgłoszenia, zapraszamy do wspólnego zwiedzania.

Spotykamy się w sobotę 25 listopada o godz. 12:00 przed wejściem głównym do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,

przy al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 29, następnie przechodzimy do punktu informacyjnego w celu rejestracji naszej grupy. Prosimy o zabranie ze sobą legitymacji członkowskiej SDP.

DOJAZD

Środki komunikacji relacji Warszawa-Sulejówek:

– SKM, linia S2

– Koleje Mazowieckie, linia R2

Czas podróży z Warszawy Śródmieście do Sulejówka to ok. 20 minut.

Pociągi zatrzymują się na stacjach pośrednich: Warszawa Zachodnia, Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion, Warszawa Wschodnia.

Jak dotrzeć pieszo z PKP Sulejówek do Muzeum Józefa Piłsudskiego:

PROGRAM WYCIECZKI

  • Zwiedzanie dworku Milusin z przewodnikiem, od godz. 12:30 czas trwania: 50 minut.

Dom rodzinny Józefa i Aleksandry Piłsudskich został wybudowany w 1923 roku według projektu znanego architekta Kazimierza Skórewicza. Gdy Marszałek zrezygnował z pełnienia funkcji państwowych, dom w Sulejówku stał się miejscem jego wytchnienia po trzydziestu latach intensywnej działalności i pracy nad budową niepodległej Polski.

Ogród historyczny otaczający dworek to miejsce, gdzie najważniejszym bohaterem jest bliska Piłsudskim przyroda. Spacer po „puszczy milusińskiej” z odtworzonym warzywnikiem, sadem i pasieką, pozwala poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

  • Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem, od godz. 13:35, czas trwania: 2 godziny.

Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935” to opowieść o Józefie Piłsudskim i epoce, w której żył. Treść zawarto w pięciu chronologicznych galeriach poświęconych kolejnym okresom życia i działalności Piłsudskiego. Ekspozycja mieści się w podziemnej hali na dwóch poziomach. Piętra łączy przestrzeń centralna, w której można odpocząć i na monumentalnych ekranach obejrzeć multimedialny pokaz dopełniający treść wystawy. Na wystawie pierwszoplanową rolę odgrywają eksponaty, a przekaz historyczny uzupełniają infografiki oraz prezentacje multimedialne i dźwiękowe. Wystawa stała zwyciężyła w 41. edycji konkursu Sybilla w kategorii Nowe i zmodernizowane wystawy stałe oraz zdobyła wiele prestiżowych nagród: Grand Prix, Red Dot Design Award 2021GOLD MUSE! MUSE Design AwardsInternational Design Awards.

Więcej informacji o wystawie znajdziesz TUTAJ

Dworek „Milusin”, fot. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

WAŻNE INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

  • Muzeum dysponuje własnym parkingiem na rogu al. Piłsudskiego i ul. Matejki. Parkowanie wzdłuż ul. Paderewskiego na odcinku przyległym do Muzeum jest niedozwolone.
  • Podczas spaceru będziemy korzystać z zestawów słuchawkowych, które są dezynfekowane po każdym użyciu. Muzeum zachęca również do korzystania z własnych słuchawek. 

U Piłsudskich w „Milusinie”, fot. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku