Zarząd Oddziału Warszawskiego SDP ma dla swoich Członków kolejną propozycję. Otworzyliśmy wymienialnię książek. Każdy z Państwa może przynieść książkę, którą chce się podzielić z koleżankami i kolegami, a w zamian zabrać inną, która go zainteresuje.

Do tej pory na podobnej zasadzie były organizowane kiermasze, które towarzyszyły, zwykle raz lub dwa razy w roku, innymi wydarzeniom organizowanym na Foksal. Pomysł, żeby wymieniać książki  przez cały  czas dojrzewał w wielu rozmowach kuluarowych.

Cóż, prawda jest taka, że w większości jesteśmy ludźmi wciąż czytającymi książki w formie papierowej, a są wśród nas także typowi zbieracze. Ja się do tego bez bicia przyznaję. Moja domowa biblioteka nie mieści już kolejnych woluminów, więc chętnie podzielę się nimi z innymi.

Jako pierwszy kilkadziesiąt książek przywiózł Prezes Zbigniew Rytel – są wśród nich pozycje beletrystyczne, ale także dużo historycznych, dotyczących polityki oraz biografii znanych osób  i zbiorów reportaży. Kilka książek swojego autorstwa przyniosła nam Pani Redaktor Marzena Pokora-Kalinowska. Zapraszamy wszystkich do udziału. Na naszych półkach jest jeszcze miejsce. Chcielibyśmy, żeby woluminy wędrowały z rąk do rąk i dawały wiele przyjemności kolejnym czytelnikom.

Książki można przynosić i zabierać w godzinach otwarcia Biura OW SDP – poniedziałek, środa, piątek godz. 12.00-16.00 oraz wtorek i czwartek w godz. 14.00-18.00.

Dorota Bogucka