12 czerwca w Sieradzu odbędą się 5. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów w Lekkiej Atletyce. Jeszcze do 5 czerwca można zgłosić udział w zawodach.

Dotychczasowe edycje czempionatu zagościły w Toruniu, Białymstoku, Lublinie i Olsztynie. Startowało w nich do 30 uczestników, którzy zaliczali w sumie około 50-60 startów indywidualnych we wszystkich konkurencjach. Najbliższe mistrzostwa odbędą się na stadionie sieradzkiego MOSiR-u. Rejestracja prowadzona drogą internetową jeszcze trwa.

Rywalizacja tym razem odbędzie się w trzynastu konkurencjach indywidualnych: biegach na dystansach 100, 200, 400, 800, 1500, 3000 i 5000 metrów, a także w skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz rzutach dyskiem i oszczepem. Zmagania żurnalistów będą towarzyszyły mityngowi lekkoatletycznemu Outdoor Track Run 2022, organizowanemu przez Klub Sportowy Dynamic Łódź.

Prawo startu w 5. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy i Blogerów w Lekkiej Atletyce mają wszystkie osoby zawodowo pracujące w mediach o zasięgu lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim lub międzynarodowym przy tworzeniu materiałów informacyjnych i publicystycznych (dziennikarze, redaktorzy, prezenterzy radiowi i telewizyjni, publicyści, felietoniści, wydawcy, pracownicy redakcji programowych, blogerzy, autorzy vlogów, administratorzy portali i wortali internetowych, fotoreporterzy, operatorzy kamer, realizatorzy dźwięku i obrazu), a także pracownicy agencji prasowych, radiowych i telewizyjnych oraz rzecznicy prasowi instytucji, związków i klubów sportowych, a także członkowie związków i stowarzyszeń dziennikarskich. Do udziału mogą zgłosić się też osoby nie pracujące etatowo w mediach – współpracownicy redakcji oraz tzw. freelancerzy wykonujący zlecenia na rzecz różnych podmiotów medialnych, którzy na prośbę organizatora będą w stanie w trakcie procesu rejestracji wykazać stałe związki z branżą (możliwość udokumentowania autorstwa przynajmniej jednej publikacji, przygotowywanego materiału na miesiąc w skali ostatniego roku), poprzez udostępnienie do wglądu publikacji bądź emitowanych materiałów. W czempionacie mogą uczestniczyć również emerytowani dziennikarze, o ile będą w stanie udokumentować fakt pracy w zawodzie lub będą mogli przedstawić dokument potwierdzający ich przynależność do stowarzyszenia lub związku zrzeszającego dziennikarzy. Uczestnicy nie mają obowiązku posiadania licencji lekkoatletycznych. Są one jedynie wskazane.

Termin przyjmowania zgłoszeń został przesunięty do niedzieli, 5 czerwca. Rejestracja prowadzona jest poprzez panel rejestracyjny znajdujący się na stronie Time4S:
https://time4s.pl/mistrzostwa-polski-dziennikarzy#zapisy

Regulamin wydarzenia: https://time4s.pl/uploads/5-mistrzostwa-polski-dziennikarzy-w-lekkiej-atletyce-regulamin-628234c1cee33.pdf

Program minutowy zawodów: https://time4s.pl/uploads/program-minutowy-i-kolejnosc-12062022-628233987108a.pdf

Organizatorem wydarzenia jest KS Dynamic Łódź przy współpracy z komitetem założycielskim Klubu Sportu Dziennikarzy Polskich oraz firmami Time4S i Tomasz Niejadlik MEDIA.

(inf. prasowa, materiały organizatora)

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Julia Truszczyńska