Zapraszamy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Warszawa, ul.  Foksal 3/5 ) na koncert charytatywny, który odbędzie się 11 czerwca o godz. 18. Będziemy wtedy prowadzić zbiórkę pieniędzy. Sytuacja Polaków we Lwowie jest tragiczna. Do wybuchu pandemii  i potem wojny z Rosją żyli z przyjazdów wycieczek z Polski: udostępniając  noclegi, przygotowując posiłki, oprowadzając po Lwowie i organizując koncerty.  Teraz jest to niemożliwe.  Podobnie –  jak w większości przypadków – znalezienie nowej pracy.

A śpiewać dla nas i Lwowiaków będzie  utalentowany artysta Piotr Schmidt. Usłyszymy przedwojenne szlagiery, które śpiewał m.in. Eugeniusz Bodo  czy powojenne piosenki, np. Grzesiuka i Wielanka.

Prosimy też o rozesłanie w gronie znajomych i bliskich zaproszenia na ten wyjątkowy koncert i wspomożenia naszych rodaków.  A jeżeli przyjście nie będzie możliwe, będziemy wdzięczni za wpłacanie pieniędzy na konto Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z dopiskiem: Dla Polaków we Lwowie

Dane do wpłaty:

Oddział Warszawski SDP

Nr rachunku: 58 1020 1156 0000 7202 0061 6961

Hanna Budzisz – wiceprezes Oddziału Warszawskiego SDP