W miniony wtorek, 26 marca 2024 roku, członkowie Oddziału Warszawskiego SDP, jak co roku, spotkali się z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Podczas tradycyjnego „jajeczka” złożyliśmy sobie życzenia oraz nagrodziliśmy osoby, które wyróżniły się aktywnością i pracowały na rzecz osób z naszego środowiska zawodowego.

Prezes OW SDP Zbigniew Rytel złożył podziękowania i w dowód uznania wręczył dyplomy oraz drobne upominki obecnym na spotkaniu redaktorom:

Romualdowi Karasiowi – za wieloletnią pracę reporterską, bogatą publicystykę historyczną i działalność społeczną na rzecz Oddziału Warszawskiego SDP.

Stefanowi Truszczyńskiemu – za wieloletnią pracę reporterską i publicystyczną, promowanie dziennikarstwa oraz działania na rzecz Oddziału Warszawskiego SDP.

Prezes podkreślił również zasługi pozostałych dwóch, nieobecnych na spotkaniu osób, które odbiorą swoje dyplomy po świętach. Wyróżnione zostały:

Janina Greenfield-Żbikowska, zasłużona członkini, która w tym roku skończy 100 lat – za wieloletnią pracę dziennikarską i działalność społeczną na rzecz środowiska dziennikarskiego.

Teresa Kaczorowska – za wieloletnią pracę na rzecz promocji dziennikarzy oraz twórców kultury z Oddziału Warszawskiego SDP i regionu mazowieckiego.

Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na dalsze życzenia, wspomnienia i długie dziennikarzy rozmowy przy wielkanocnym stole.

To było wyjątkowe i inspirujące spotkanie. Dziękujemy wszystkim, którzy na nie przybyli, a w szczególności Dorocie Boguckiej za pomoc w organizacji i Lidii Oktabie-Ostatek za wsparcie w dekorowaniu stołu.

DC