Członkowie Oddziału Warszawskiego SDP kupili i dostarczyli produkty spożywcze do Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu. Włączyliśmy się w ten sposób do akcji pomocy dzieciom z domu dziecka w Mariupolu oraz rodzinom z dziećmi, które chroniąc się przed wojną trafiły pod dach DPT w Kazimierzu.

Szefowa kuchni, pani Renata Nowakowska szczególnie ucieszyła się z porów, bo właśnie to warzywo było potrzebne do posiłku, a dzieci z płatków czekoladowych. Do Kazimierza zawieźliśmy również zabawki i przybory do rysowania, które nasze koleżanki i koledzy przynieśli do biura OW SDP.

Przy okazji wizyty w Kazimierzu zobaczyliśmy, że dyrektor DPT, Dariusz Popławski  wraz z pracownikami zapewnia gościom doskonałe warunki do mieszkania, a także możliwość udziału w zajęciach artystycznych i sportowych.

W akcji wzięli udział: Zbigniew Rytel, Stanisław Klimaszewski, Jacek Herok, Marek Palczewski,  Lidia Oktaba-Ostatek, ks. Ireneusz Bruski, Marian Orlikowski, Monika Kicuła i pisząca te słowa Dorota Bogucka.

Zapraszamy kolejne osoby, które chciałyby włączyć się do pomocy. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę – albo bezpośrednio w biurze OW SDP, albo na rachunek OW SDP z dopiskiem „Pomoc dzieciom w Kazimierzu”.

Dorota Bogucka