Z okazji zbliżających się setnych urodzin naszej najstarszej, zasłużonej Członkini, Janiny Greenfield-Żbikowskiej, delegacja Oddziału Warszawskiego SDP wybrała się do Niej z wizytą.

Po wzruszającym powitaniu Prezes OW SDP, Zbigniew Rytel, złożył szczęśliwej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia z okazji okrągłej rocznicy i w podziękowaniu wręczył dyplom uznania, bukiet róż i drobny upominek.

  • Za Pani wieloletnią pracę dziennikarską i działalność społeczną na rzecz Oddziału Warszawskiego SDP – napisał na dyplomie, który jest wyrazem wdzięczności OW SDP za Jej zasługi oraz koleżeńskiej solidarności.

W naszym spotkaniu towarzyszył pan Andrzej Żbikowski, syn pani Janiny. Z sentymentem i czułością wspominał własne dzieciństwo spędzone z mamą, dzieląc się przy okazji z nami ciekawymi i bezcennymi historiami rodzinnymi. Dziś role się odwróciły i to syn troskliwie opiekuje się mamą. Ich więź jest bardzo silna.

Pani Janina Greenfield-Żbikowska ma blisko 70-letni staż dziennikarski i stowarzyszeniowy. W SDP od 1954 r. do rozwiązania organizacji w 1982 r., a następnie od 1992 r. nieprzerwanie do dzisiaj.  Jest osobą o nieposzlakowanej opinii z piękną kartą żołnierza Armii Krajowej. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, miała zaledwie 20 lat. Dzielna łączniczka AK i sanitariuszka, ps. Hanka, ciężko ranna we wrześniu 1944 roku, straciła lewą rękę. Nie poddała się jednak i w dalszym ciągu heroicznie walczyła o Polskę.

Więcej o Jej niezwykłym życiu możemy przeczytać TUTAJ.

Pani Janino, jeszcze raz pięknie dziękujemy, życząc wszelkiej pomyślności i samych słonecznych dni.