Wieczór autorski Romualda Karasia, naszego zasłużonego Członka i jednego z najwybitniejszych polskich reportażystów już za nami. Przyszedł czas na zanurzenie się w fascynującej lekturze jego najnowszego dzieła pt. VIRTUTI MILITARI. Majora Sucharskiego droga na Westerplatte.

To już czwarta książka z wielkiej sagi dokumentalnej poświęcona tej niezwykłej postaci historycznej, i jak zapowiada sam Autor – nie ostatnia.

Proza Karasia odkłamuje historyczne mity rzucając całkiem nowe światło na poszczególne wydarzenia i ludzi. Z tego powodu jego publikacje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Nie inaczej było tym razem. Próba przywrócenia majorowi Sucharskiemu dobrego imienia zakończyła się sukcesem (recenzję książki można przeczytać TUTAJ)

Goście dopisali, a pytaniom adresowanym do Romualda Karasia i jego odpowiedziom nie było końca.

W ciągu kilku spędzonych z nami godzin wzruszony Autor przybliżył nie tylko sylwetkę majora Sucharskiego, ale też miał okazję opowiedzieć o sobie. W ten sposób zabrał nas w niezwykle barwną i pełną przygód podróż w czasie, która wywołała w słuchaczach wiele emocji. Każdy znalazł dla siebie ciekawy wątek historyczny, co sprawiło, że jedni się śmiali, inni płakali.

Na zakończenie wieczoru część gości odebrała z rąk naszego wybitnego reportażysty specjalnie zadedykowane dla nich książki.

Codziennie odbieramy telefony z pytaniami, gdzie można zakupić VIRTUTI MILITARI. Majora Sucharskiego droga na Westerplatte. Zawsze odpowiadamy, że książki można zamawiać kontaktując się z Oficyną Literatów i Dziennikarzy POD WIATR:

Tel. 22 636 74 76,

kom. 517 817 844,

e-mail: romuald.karas@gmail.com