Oddział Warszawski SDP bierze udział w akcji „SDP dla Ukrainy”, koordynowanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia. W Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu gości już 140 uchodźców, głównie dzieci z ukraińskich domów dziecka.

Liczba uchodźców, którzy znajdą w Kazimierzu schronienie będzie prawdopodobnie jeszcze wyższa. Każdy, kto chciałby pomóc osobom, które uciekły przed wojną, może przesłać dowolną kwotę na specjalne subkonto „Pomoc SDP dla Ukrainy” założone przez ZG SDP:  88 1020 1097 0000 7102 0217 3680.

Pieniądze będą przeznaczone na bieżące utrzymanie uchodźców i opłaty eksploatacyjne DPT.

Drugą formą pomocy jest przekazanie produktów żywnościowych, artykułów chemicznych, kosmetyków, pościeli, przyborów szkolnych (zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, ołówki) oraz zabawek.

Za pośrednictwem Sekretarza Generalnego SDP, red. Huberta Bekrychta, otrzymaliśmy od szefowej kuchni Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu listę najpotrzebniejszych produktów spożywczych: nabiał: sery biały, żółty, mleko

śmietana 30% do zupy i 12 % lub 18% do sosów i surówek, masło, herbata, kawa, cukier, dżem, serwetki  stołowe (papierowe), koncentrat pomidorowy, sok  owocowy (syropy do rozcieńczania), majonez, płatki czekoladowe (śniadaniowe), parówki  śniadaniowe, mąka  pszenna, ketchup, sól, czarny pieprz.

O pilnych potrzebach będziemy informowali na bieżąco na stronie www.sdpwarszawa.pl.

Wszystkie dary można przynosić do Biura OW SDP. W przypadku, jeśli potrzebna będzie pomoc we wniesieniu rzeczy na II piętro, prosimy o kontakt z pracownikami ochrony i biura OW SDP.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i z góry dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom za udzieloną pomoc. Zarząd OW SDP