Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Mają [Mayą] Baczyńską poświęcone jej poezji. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Artystka planuje wykonać krótkie improwizacje poetycko-muzyczne na instrumentach świata oraz zaśpiewać wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do muzyki Bogny Lewtak-Baczyńskiej i przy akompaniamencie fortepianu (Dagny Baczyńska-Kissas). Spotkanie poprowadzi Sylwia Gibaszek.

Spotkanie z Mają odbędzie się 22 kwietnia (wtorek) w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich Oddział Warszawa przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 w Warszawie. Wstęp wolny.

***

Maja [Maya] Baczyńska – muzyk, performerka, scenarzystka, reżyserka, poetka, publicystka, librecistka, wykładowczyni, pedagog i pedagog specjalny, autorka baśni, piosenek i książek dla dzieci. Laureatka nagród muzycznych, poetyckich (m.in. I nagroda Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” na tomik poetycki, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare”, II nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienna Chryzantema”), filmowych i teatralnych. Autorka spektakli autorskich: „Czas Dziwnotworów”, „Dziwnotwór”, „Motyl i wilk”, „Matka skodyfikowana” oraz tomików poetyckich: „Pióra dzikich” (wyd. czAR(T) Krzywogońca), „Ojcowizna” (wyd. Fundacja Duży Format), „Matka skodyfikowana” (wyd. Fundacja Cechownia Artystyczna), książki dla dzieci „Jezioro sekretów i inne opowiadania” (wyd. Książki Malki), a także opowiadania „Mała Senna” wydanego przez wydawnictwo Borgis w „Księdze bajek najnowszych t. I”. 

Przez ponad 10 lat współprowadziła magazyn „Presto. Muzyka Film Sztuka”, zainicjowała i koordynuje akcję społeczną „My Music Story”. Jest członkinią zarządu Koła Reżyserów oraz Koła Scenarzystów, Koła Młodych i Sekcji Dokumentalistów w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, a także m.in. członkinią Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest także członkinią Towarzystwa im. Mariana Sawy, twórczość organowa Mariana Sawy znajduje się w kręgu jej naukowych i artystycznych zainteresowań. 

Ponadto inicjatorka cyklu spotkań networkingowych „Muzyka w filmie SFP”, autorka tekstów tematycznych w „Magazynie Filmowym SFP” oraz w dwutygodniku kulturalnym „ArtPapier”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, której produkcje były emitowane w telewizji oraz pokazywane na festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Estonia, Izrael, Stany Zjednoczone), autorka m.in. etiudy fabularnej „Dłonie ” oraz filmów: „Miła, padnij!”, „Kilka pytań o słyszenie świata”, „Prawykonanie x 3”, „Warsaw Music: Suita warszawska II”, „Rotmistrz Pilecki – przywrócenie pamięci”.

Gra solowe koncerty muzyki intuitywnej na styku eksperymentu i tradycji oraz muzyki relaksacyjnej. Występowała w duecie z pianistką Dagny Baczyńską-Kissas, improwizując głosem i na misach m.in. w Planetarium – Niebo Kopernik w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz w Galerii Autorskiej i Teatrze „Well Art” Bogny Lewtak-Baczyńskiej, wykonując poezję śpiewaną, m.in. do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Współpracuje z zespołem punkowym Ciary, grając na skrzypcach. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych oraz do spektakli butoh.

Brała udział w projektach Warsaw Gamelan Group na Festiwalu Sonus ex Machina w Poznaniu, w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie oraz w Filharmonii Narodowej. Od ponad 15 lat prowadzi zajęcia muzyczne i muzykoterapeutyczne, zawodowo interesuje się terapią przez sztukę.

Autorka solowych projektów muzycznych: tryptyku – „Strange Songs”, „Tribal Songs” (w 2022 wydany jako album CD live, a w 2024 wydany przez Requiem Records w streamingu przy wsparciu finansowym ZAW STOART), „City Songs” oraz „Haiku Music” i „Flower Songs”. 

Kanał YouTube: https://youtube.com/channel/UCEzPjx0FnUtvDkJMyXyBQzA

FB: 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063277505329

https://facebook.com/events/s/spotkanie-z-maja-baczynska/3873028613012583