W Sieradzu odbyły się 5. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów w Lekkiej Atletyce. Żurnaliści o tytuły rywalizowali aż w dwunastu konkurencjach i dwóch kategoriach wiekowych. Choć frekwencja w tegorocznych mistrzostwach z różnych powodów była niższa niż w poprzednich edycjach czempionatu, to zaciętej walki na bieżni, skoczniach i rzutniach bynajmniej nie brakowało. Odnotowano też sporo wartościowych rezultatów i rekordów życiowych. Do rywalizacji zgłosiło się 15 osób, w tym trzy panie. Spora część startujących rywalizowała w aż kilku konkurencjach, w związku z czym odnotowano dużą liczbę osobostartów. Uczestnicy rywalizowali w 12 konkurencjach, w tym biegach na sześciu dystansach (od 100 do 5000 metrów), trzech konkurencjach rzutowych i trzech skokowych.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy wzięli udział w mistrzostwach, dojechali do Sieradza z kilku regionów Polski. Byli wśród nich mieszkańcy m.in. Gorzowa Wielkopolskiego, położonej na Lubelszczyźnie Włodawy, Krakowa, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Torunia i Łodzi. Uczestnicy mistrzostw reprezentowali redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i portale internetowe. Najliczniejszą, czteroosobową reprezentację wystawiła redakcja portalu o tematyce lekkoatletycznej Sprinterzy.com.

W nieoficjalnej klasyfikacji zespołowej triumfowali reprezentanci portalu motoryzacyjnego SieScigam.pl, którzy zdobyli sześć medali, w tym cztery złote i dwa srebrne. Drugie miejsce zajęła drużyna Sprinterzy.com (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), a trzecie przedstawiciele magazynu Głos Seniora (3 złote, 1 srebrny). Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na płeć – senior (do 35 lat) i masters (pow. 35 lat). Najwięcej medali w kategorii masters oraz ogólnej klasyfikacji zdobył Tomasz Niejadlik (SieScigam.pl) – trzy złote i dwa srebrne. Cztery medale wśród dziennikarzy-mastersów zdobył Michał Malinowski (Z Maliną o sporcie) – trzy złote oraz jeden srebrny. Po trzy medale wywalczyli Marek Pilch (Głos Seniora; 2 złote, 1 srebrny) i Krzysztof Sułek (emerytowany dziennikarz Przeglądu Sportowego; 1 złoty, 2 srebrne). Z grupy dziennikarzy w kategorii senior najwięcej złotych medali, bo aż trzy, zdobył Tomasz Rysio (Super Tydzień Włodawski, Świat Motocykli). Dwa złote wywalczył Sebastian Bednarczyk (Sprinterzy.com). Z kolei najczęściej na podium stawał Kacper Wierzbicki (Interia Sport; 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy). Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Karina Krotkiewicz, Jadwiga Wszół, Julia Truszczyńska, Janusz Kędracki, Kacper Musiał, Janusz Romanowicz i Filip Górecki.

W sumie odbyły się 23 dekoracje medalowe. Puchary dla „najwcześniej urodzonych” uczestników mistrzostw, ufundowane przez magazyn Głos Seniora, otrzymali Krzysztof Sułek i Jadwiga Wszół.

Zmagania przedstawicieli mediów towarzyszyły mityngowi Outdoor Track Run 2022, organizowanemu przez Klub Sportowy Dynamic Łódź. Za rok kolejna edycja „letniego” czempionatu żurnalistów. Wcześniej, bo najprawdopodobniej w lutym, dziennikarze i blogerzy staną do rywalizacji w trzeciej edycji halowych mistrzostw kraju.