Już od 4 czerwca 2022 r. na kilku kilometrach płotów w miejscowości Wojnowo będzie można podziwiać ponad 20 wystaw, czyli w sumie 520 zdjęć. Tegoroczny Festiwal prezentuje dorobek kobiet fotoreporterek.

Organizatorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia – Prezes Oddziału Warszawskiego SDP oraz prezesi Klubu Fotografii Prasowej SDP – honorowy Stefan Zubczewski i urzędujący Donat Brykczyński – chcą przy okazji obalić mit, że fotoreporter to mężczyzna objuczony w pokaźną ilością sprzętu fotograficznego.

Festiwal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

W trakcie otwarcia 6 WFF  – 04.06.2022 godz.16.00 przed Sklepem Magdalenka w Wojnowie – poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką Wojnowa – przemarsz (ok.2 km) przez Galerię 6 WFF i oglądanie ponad 20 wystaw (520 zdjęć) – dodatkowa niespodzianka. Po obejrzeniu ostatniej wystawy w Klasztorze Starowierów (Muzeum Ikon Staroobrzędowców w Wojnowie)   –  KONCERT połączony z gorącym poczęstunkiem (prod. Ula Ludwikowska) i czymś zimnym do popicia.

Festiwal potrwa do końca września.

db